Naujienos

Nuteistieji konsultuojami finansų klausimais

2023-03-24

Lietuvos kalėjimų tarnybos Alytaus pusiaukelės namuose buvo organizuotas nuteistųjų susitikimas su Jungtinio konsultavimo centro vadove Evelina Hallett ir finansų specialiste Daiva Kručkauskiene. Specialistės pateikė išsamią informaciją ir diskutavo su nuteistaisiais apie valstybės lengvatas, pajamų deklaravimą, kaupiamas sąskaitas, investicines sąskaitas, įvairių rūšių draudimus, būsto paskolas, verslo paskolas, mažųjų bendrijų ir individualių įmonių steigimą, privačius antros ir trečios pakopos pensijų fondus.

 

Alytaus pusiaukelės namuose bausmę atlieka motyvuoti ir norintys keistis nuteistieji. Nuteistieji intensyviai ruošiami lygtiniam paleidimui iš įkalinimo įstaigos. Todėl pusiaukelės namuose siekiama nuteistuosius reabilituoti ir integruoti į visuomenę, mokyti pozityviai leisti laisvalaikį, išmanyti finansinį raštingumą, suvokti ir sekti įvairius mokesčių įstatymų pasikeitimus, taip pat taupyti, atsidėti dalį gauto darbo užmokesčio nenumatytiems atvejams, kad išėję į laisvę turėtų santaupų.

 

Jungtinio konsultavimo centro darbuotojai vykdo Viešojo intereso informavimo projektą, susitikinėja su žmonėmis, konsultuoja. Specialistės bendraudamos su klientais vadovaujasi trijų žingsnių sistema: „Situacija. Informacija. Sprendimas“. Jos sako, kad kiekvienoje situacijoje yra sprendimas, tik reikia turėti tinkamą informaciją.

 

Nuteistiesiems buvo atsakyta į juos dominančius klausimus. Nuteistieji domėjosi apie tai, kas yra jaunas verslas ir kaip jį pradėti, kokių rūšių yra draudimai, kas tai yra gyventojų pajamų mokesčio lengvata, kaip suprasti „Sodros“ sistemoje nurodytus turimus vienetus ir kaip apskaičiuojama pensija. Darbuotojos paliko nuteistiesiems savo kontaktus ir pažadėjo, kad ir vėliau iškilus klausimams teiks konsultacijas.

 
 
Informacija atnaujinta 2023 m. kovo 24 d. 11:40