Naujienos

Velykos ir kalėjime – Velykos

2023-04-06

Velykos ir kalėjime – Velykos. Taip nusprendė Lietuvos kalėjimų tarnybos Pravieniškių 2-ojo kalėjimo nuteistieji. Jie panoro jas pasidaryti smagias, spalvotas ir žaismingas, kad primintų namus, atsinaujinimą ir pavasarį.

 

Nuteistieji pasiuvo žaismingas prijuostes užimtumo specialistėms, kurias jos dėvėjo edukacinių renginių metu, pagamino linksmų, ryškių medinių zuikių. Jais papuošė parką ir kitas bendro naudojimo erdves, velykinėmis puokštėmis papuošė savo gyvenamąsias patalpas.

 

Prieš šventes vyko edukacinės pamokos apie Velykų tradicijas Dzūkijoje ir visoje senovės Lietuvoje. Užsiėmimuose nuteistieji patys bandė marginti margučius dažais ir vašku, savo rankomis siuvinėti paukštelius, kuriuos vėliau naudojo puokštėms dekoruoti ir patalpoms puošti.

 

Visame kalėjime vyko užsiėmimai, kurių metu buvo marginami margučiai dekupažo technika, svogūnų lukštais, vašku, rišamos verbos. Bausmes atliekantys vyrai margučių paruošė tik sau, bet ir drausmės būrių, kameriniu režimu kalintiems nuteistiesiems, kurie neturi galimybės tokiems užsiėmimams.

 
 
Informacija atnaujinta 2023 m. balandžio 7 d. 15:59