Naujienos

Riaušių malšinimo įgūdžiai laisvės atėmimo vietoje patikrinti pratybose

2022-10-27

Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos teritorijoje vyko bendros Viešojo saugumo tarnybos (VST) ir Kalėjimų departamento (KD) prevencinės grupės pareigūnų pratybos, kurių metu vyko inscenizuotos nuteistųjų riaušės.

 

Jungtinės dienos trukmės dviejų tarnybų pareigūnų mokomosios pratybos vyko po kelerių metų pertraukos – treniruotes ir bendrą darbą kartu buvo pristabdžiusi pandemija. Pratybų vieta – Pravieniškių pataisos namai-atviroji kolonija – pasirinkta atsižvelgus į įkalinimo įstaigos dydį, nes tai yra didžiausia pataisos įstaiga šalyje, kur bausmę atlieka per 1600 nuteistųjų, bei tokio pobūdžio mokymams tinkamą infrastruktūrą.

 

Iš viso imituotame riaušių malšinime dalyvavo 174 pareigūnai, iš kurių apie 60 atstovavo Kalėjimų departamentui. Lavindami taktinius gebėjimus ir praktikoje pritaikydami teorines žinias, pareigūnai turėjo operatyviai ir koordinuotai spręsti nekasdienę įkalinimo įstaigose pasitaikančią situaciją. Per masinius neramumus laisvės atėmimo įstaigoje buvo pasitelktos specialiosios riaušių malšinimo transporto priemonės ir kitos specialiosios priemonės, meistriškumą demonstravo VST operatyvaus reagavimo kontratakos (ORKA) būrys, taip pat talkino ir keturkojis VST pagalbininkas – tarnybinis šuo Elzė.

 

„Tokios pratybos yra tikrai reikalingos, jomis norime pasitikrinti pasirengimą ir pasitreniruoti, jeigu realiai įvyktų situacija. Niekada negalime žinoti, kada gali būti ta diena, kai to prireiks, tad turime būti pasirengę“, – sakė Kalėjimų departamento prie LR teisingumo ministerijos direktorius Virginijus Kulikauskas.

 

„Turime vieną tikslą – užkardyti masines riaušes įkalinimo įstaigose ir bendros pratybos yra tam, kad mokėtume kalbėti viena kalba, jog žinotume, ką darome. Tai galime tik per bendrų pratybų prizmę“, – teigė VST tarnybos vado pavaduotojas plk. Valentinas Kuprevičius, laikinai einantis VST vado pareigas.

Kovinės parengties specialią įkalinimo įstaigų grupę sudaro apie 130 apmokytų pareigūnų, kurie vyksta į įvairius patikrinimus ir kratas įkalinimo įstaigose, dalyvauja esant neramumams. KD prevencinės grupės pareigūnai yra aprūpinti nauja ekipuote, specialiosiomis priemonėmis, antiriaušinėmis kūno apsaugos priemonėmis – šalmais, nuo smūgių saugančiomis liemenėmis.

 

Tokias jungtines VST pareigūnų ir KD greitojo reagavimo komandų pratybas numatoma rengti ir ateityje. Dvi įstaigos bendradarbiauja pagal daugiau nei prieš 10 metų pasirašytą susitarimą.

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. spalio 27 d. 12:21