Naujienos

Nuteistieji savo lėšomis pasirūpina priklydusiais gyvūnais

2022-10-31

Alytaus pataisos namų nuteistieji su įkalinimo įstaigos vadovų leidimu pakvietė į pataisos namus ,,Justinos“ veterinarijos klinikos gydytoją Justiną Urbanavičienę. Ji paskiepijo įkalinimo įstaigos teritorijoje prieglobstį radusias kates, jas, kaip reikia, sterilizavo, taip pat paženklino gyvūnų lustais („čipais“). Nuteistieji patys iš savo lėšų apmokėjo už veterinarijos gydytojos paslaugas. Po veterinarijos gydytojos apžiūrų bausmę atliekantys vyrai pasirūpino katėmis – pirko joms specialų maistą, įrengė šiltus ir minkštus guolius.

  

Įkalinimo įstaigose bausmes atliekantys žmonės yra neabejingi gyvūnams. Nuteistieji Alytuje nuolat pasirūpina į pataisos namų teritoriją priklydusiomis katėmis, neretai priglaudžia jas arba bent suteikia gyvūnui išgyventi tinkamas sąlygas. Pasitaiko, kad bausmę atlikę žmonės, išeidami į laisvę su savimi pasiima ir globotą gyvūną arba patiki jį globoti kitam nuteistajam. Benamės katės dažnai prisiglaudžia pataisos įstaigų teritorijose ir niekur nenori iš jų eiti, nes čia atranda saugią aplinką ir kas jomis pasirūpina. Bet vis dėlto svarbu, kad tokie prijaukinti gyvūnai būtų skiepijami nuo užkrečiamų ligų, ženklinami ir sterilizuojami. Todėl kaip ir kitose įstaigose, Alytaus pataisos namuose, ne pirmą kartą lankosi veterinarijos paslaugas teikiantys gydytojai.

 

Kita vertus, gyvūnai teigiamai veikia įkalinimo įstaigoje atsidūrusio žmogaus emocinę būklę, suteikia malonias akimirkas, skatina atjautą ir atsakomybę ne tik gyvūnų atžvilgiu, bet ir žmonių aplinkoje.

 

2022-uosius metus Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė Gyvūnų gerovės metais. Bausmių vykdymo sistema, nuteistieji savotiškai prisideda prie gyvūnų gerovės palaikymo. Nuteistieji ne tik pasirūpina į jų įstaigas priklydusiais gyvūnais, bet, galintys išvykti be sargybos ar palydos už įstaigos ribų, dažnai savanoriauja gyvūnų prieglaudose.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. spalio 31 d. 16:42