Naujienos

Įkalintieji išbandė jėgas štangos atkėlimo varžybose

2022-10-28

Šiaulių tardymo izoliatoriuje vyko štangos atkėlimo nuo pakylos varžybos, kur jėgas išmėginti panoro 10 suimtųjų ir nuteistųjų.

Iniciatyva rengti tokias varžybas kilo Resocializacijos skyriaus specialistei Editai Gedvilaitei ir Saugumo valdymo skyriaus specialistui, daugkartiniam Lietuvos jėgos trikovės čempionui ir rekordininkui Linui Palivonui. L. Palivonas taip pat fiksavo ir varžybų rezultatus bei buvo varžybų teisėjas. Atliekant štangos atkėlimą nuo grindų buvo (suteikti 3 bandymai) keliama iki maksimalaus svorio. Nugalėtojai išaiškinti suskaičiavus naudingumo koeficientą.

Šiais metais Pasaulio pareigūnų žaidynėse štangos stūmimo rungtyje auksą, o Europos čempionate sidabrą iškovojęs pareigūnas L. Palivonas ne pirmą kartą įkalinčiuosius pakviečia į jėgos trikovės varžybas. Pagrindinis siekis – ne nustatyti nugalėtojus, o perteikti gerąją sveikos gyvensenos patirtį, skatinti žalingus įpročius pakeisti į sportinės veiklos užsiėmimus. Resocializacijos specialistė E. Gedvilaitė pažymėjo, kad sportas yra itin svarbus resocializacijos procese, nes mažina įtampą, padeda susikurti prasmingą dienos rutiną, ugdo valią bei moko savo pastangomis siekti užsibrėžto tikslo.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. spalio 28 d. 13:52