Naujienos

Didįjį ketvirtadienį prieš Velykas apsilankyta Rumšiškių senelių globos namuose

2023-04-07

Lietuvos kalėjimų tarnybos Pravieniškių 1-ojo kalėjimo darbuotojai - Resocializacijos skyriaus (RS) viršininkas Dainius Čekauskas, vyriausiasis specialistas Marius Jokubauskas, specialistės Angelė Jonikienė, Agnė Dubinskaitė, Vaida Palinauskienė - ir keturi atviro tipo režime bausmę atliekantys nuteistieji pasidalino šiluma su Rumšiškių senelių globos namų gyventojais. Resocializacijos skyriaus organizuota edukacinė išvyka bei kūrybinė veikla nuteistiesiems neprailgo ir buvo kupina atradimo džiaugsmo, kūrybinės laisvės ir geros patirties.

 

Priešventiniu laikotarpiu senoliai Pravieniškių 1-ojokalėjimo darbuotojų yra lankomi jau ne pirmą kartą, tačiau stiprybės, sveikatos ir ramybės žodžiai iš pareigūnų ir darbuotojų lūpų kiekvieną kartą vėl suskamba naujai bei šiltai. Kaip žinoma, Didžioji savaitė – tai savaitė prieš šv. Velykas, o trys paskutinės šios savaitės dienos yra vadinamos Velykų Tridieniu arba Šventuoju Tridieniu. Pirmoji iš jų – Didysis ketvirtadienis, todėl parodyti dėmesį bei išreikšti palaikymą yra ne tik valstybės tarnautojų teisė, bet ir krikščioniška pareiga.

 

Nuteistieji pagamino spalvingus ir puošnius velykinius margučius. Kita grupelė nuteistųjų kūrybinio darbo grupėje pagamino įvairiaspalvių popierinių gėlių ir dekoratyvinių kiaušinių, skirtų papuošti interjerui, paruošė šventinių dovanų ir dailiai jas supakavo, pagamino medinių žaidimų, kurie skirti lavinti motorikai. Tarpusavio bendravimo stiprinimui nuteistieji paruošė dėlionę, numezgė šiltų kojinių ir šlepečių. Labai šiltai svečius pasitiko Rumšiškių klebonas Gintas Rumševičius ir senelių globos namų darbuotojai. Simboliškai ir prasmingai nuskambėjo RS viršininko D. Čekausko žodžiai, kad „gyvenime svarbu ne tik fizinis bendravimas, rūpinimasis, bet dar svarbesni yra dvasinis ir moralinis palaikymas, sveikinimo žodis, parodytas dėmesys. Jie – neišmatuojami, tačiau turi didžiulę galią".

 

Rumšiškių senelių globos namuose šiuo metu yra 23 gyventojai. Susitikimo metu pasidžiaugta bendradarbiavimu, kartu vaišintasi. Nuteistieji atliko įvairius ūkio darbus, nevaikštantiems senjorams įteikė dovanas jų kambariuose bei padovanojo po velykinį kiaušinį, kurio prasmė – suteikianti jėgų gyventi ir sveikti prisikėlimo šventė bei atgimstantis tikėjimas.

 

Senoliai džiaugėsi apsilankymu. Buvo išsakytos mintys ir poreikis dėl tolesnio bendradarbiavimo su Pravieniškių 1-ojo kalėjimo Resocializacijos skyriumi.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2023 m. balandžio 7 d. 12:36