Naujienos

Apvaliojo stalo diskusijoje – dėmesys nuteistųjų vaikams

2022-10-31

Kalėjimų departamente vyko apskritojo stalo diskusija „Kalinių vaikai: ką apie juos žinome“, kurios metu aptarta, kaip tobulinti laisvės atėmimo bausmę atliekančių nuteistųjų resocializaciją, ir akcentuota ryšio su artimaisiais palaikymo, ypač vaikais, svarba.

 

Diskusiją moderavo viešnios iš užsienio – tinklinės organizacijos „Europos kalinių vaikai“ (angl. Children of Prisoners – Europe, COPE) vykdančioji direktorė Liz Ayre ir Lenkijoje veikiančios NVO „Probacja Foundation“ atstovė Ewelina Startek, dalyvavo socialinės, sveikatos apsaugos, švietimo, teisėsaugos ir bausmių vykdymo srityje dirbantys bei mokslinius tyrimus atliekantys institucijų atstovai. Renginiu siekta atkreipti dėmesį į nuteistų žmonių vaikus ir jiems kylančius iššūkius, taip pat ieškota bendradarbiavimo galimybių su kitomis institucijomis. Kalėjimų departamento atstovai pristatė tyrimą, kuris parodė, su kokiais iššūkiais susiduria nuteistieji, turintys vaikų, Lietuvoje. Mūsų šalyje ši tema iki šiol nebuvo išsamiai nagrinėta.

 

Nuo 2000 metų veikianti organizacija COPE siekia įvertinti, kiek vaikų yra paliesti tėvų ar motinų įkalinimo.

Remiantis tyrimo, atlikto 2000 metais Prancūzijoje duomenimis, Europos Tarybai priklausančiose šalyse kiekvienais metais apie 2,1 mln. vaikų patiria atskyrimą nuo savo tėvų dėl jų suėmimo ar įkalinimo. Pernai šalys pakviestos įgyvendinti Europos Tarybos rekomendaciją, pagal kurią, tik patekus į laisvės atėmimo vietų įstaigą, administracija turi rinkti duomenis apie tai, kiek nuteistasis ar nuteistoji turi nepilnamečių vaikų, koks jų amžius ir kas jais rūpinasi.

 

Tinklinė organizacija „Europos kalinių vaikai“ (COPE) jau keletą metų aktyviai inicijuoja viešinimo kampanijas „Ne mano nusikaltimas, bet vis tiek mano bausmė“ ir siekia atkreipti dėmesį į tai, kaip tėvų baudžiamoji atsakomybė, pradedant sulaikymu, baudžiamuoju procesu, įkalinimu ir baigiant grįžimu iš laisvės atėmimo vietos, daro poveikį vaiko gerovei ir sveikai raidai bei nusikalstamam elgesiui, būdingam skirtingoms kartoms.

 

 

 

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. spalio 31 d. 17:49