Naujienos

Šmaikštus nuteistųjų žvilgsnis į teisingumą sulaukė dėmesio

2015-04-08

Laikinoji Kalėjimų departamento prie Teisingumo ministerijos direktorė Živilė Mikėnaitė apdovanojo nuteistuosius, dalyvavusius Nacionalinės Karikatūristų asociacijos ir Teisingumo ministerijos organizuotoje karikatūrų parodoje „Stot! Humoras eina!“.

Teismų darbas dar ir šiandien visuomenėje yra apipintas gandais ir nebūtomis istorijomis apie galimybes išsisukti nuo teisingumo ir nupirktais sprendimais. Šie stereotipai inspiravo karikatūrų parodos „Stot! Humoras eina!“ idėją. Profesionalūs karikatūristai ir laisvės atėmimo įstaigose bausmes atliekantys nuteistieji buvo pakviesti su humoru pažvelgti į teisininkų darbo kasdienybę.

Konkursą pasiekė 45 karikatūros iš įkalinimo įstaigų. 20 gražiausių ir labiausiai temą atitikusių nuteistųjų darbų atrinkti ekspozicijai Dailininkų sąjungos galerijoje. Teisingumo ministras J. Bernatonis paruošė dovanas šešiems autoriams, jas asmeniškai perdavė laikinoji Kalėjimų departamento vadovė Živilė Mikėnaitė.

Beje, vienas karikatūrų autorius, bausmę atlikęs Pravieniškių pataisos namuose – atvirojoje kolonijoje, konkurso metu sulaukė gerų žinių – lygtinio paleidimo komisija ir teismas patenkino jo prašymą ir paleido į laisvę anksčiau laiko.

Apžiūrėti šmaikščius ir satyrinius nuteistųjų bei profesionalių karikatūristų darbus galima Dailininkų sąjungos galerijoje (Vokiečių g. 2) iki balandžio 18 d.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2015 m. balandžio 8 d. 15:54