Naujienos

Nuteistąjį palaužė niūriai atrodžiusi ateitis

2003-01-21

Sausio 20 d. Pravieniškių gydymo ir pataisos darbų kolonijoje (GPDK) nusižudė nuteistasis 29 metų Robertas Gercas. Savižudis paliko atsisveikinimo raštelį.
Apie pusę penkių vakaro gamybiniame objekte, sandėliuke, kuriame laikomi įrankiai, pasikorusį R. Gercą aptiko kolonijos prižiūrėtojas. Tuoj pat nukabinęs jis bandė gaivinti nelaimėlį, tačiau veltui. Skubiai iškviesti kolonijos medikai padėti R. Gercui taip pat negalėjo.
Apie įvykį kolonijos administracija pranešė Kaišiadorių rajono apylinkės prokuratūrai bei policijos komisariatui. Atvykusios tardymo operatyvinės grupės nariai lavono pirminės apžiūros metu išorinių smurto žymių nerado.
Pareigūnai neabejoja, kad R. Gercas iš gyvenimo pasitraukė savo noru. Paliktame priešmirtiniame laiške teigiama, kad velionis pretenzijų niekam neturįs, dėl visko kaltinąs tik save. Iš laiško paaiškėja, kad R. Gercas įtarė sergąs liga, nuo kurios išsigydyti antibiotikais bandė pats savarankiškai, o dabar jos simptomai atsinaujinę.
Pasak kolonijos direktoriaus Petro Kiušo, pastarosiomis dienomis R. Gercas skundęsis bloga savijauta, teigęs, kad kolonijos medikai nesugeba nustatyti jo ligos. Kolonijos vadovas pasirūpino, kad nuteistasis būtų paguldytas ištyrimui į Laisvės atėmimo vietos ligoninę. R. Gercas nuogąstavęs, ar grįžus iš išliksianti jo darbo vieta. Nuteistąjį išgabenti į Vilnių planuota šį trečiadienį.
Pas kolonijos direktorių R. Gercas pirmadienį buvo užėjęs net dusyk, antrą kartą – apie pusę keturių. Nuteistasis susirūpinęs domėjosi, ar tikrai bus išvežtas į ligoninę. Pasak P. Kiušo, po to buvo nuspręsta R. Gercą etapuoti diena anksčiau.
Jam pranešti apie administracijos sprendimą nuėjęs prižiūrėtojas nuteistąjį rado kilpoje, padarytoje iš odos atraižos. Tokia oda kolonijoje naudojama balnams siūti.
Kolonijos direktorius P. Kiušas sakė R. Gercą buvus ramų, darbštų, administracijai nekėlusį jokių problemų. Nuteistasis turėjo šeimą.
Į Pravieniškių GPDK R. Gercas atvyko pernai gegužės mėnesį iš Laisvės atėmimo vietų ligoninės, kur buvo gydomas nuo tuberkuliozės. Liepą jam buvo suteikta teisė už kolonijos ribų nurodytu maršrutu vykti be sargybos ar palydovo. Kolonijoje jis dirbo įvairius remonto bei pagalbinius darbus.
Už nužudymą (BK 104 str.) R. Gercui Kauno apygardos teismas 1999 metų pavasarį skyrė devynerius metus laisvės atėmimo. 2000 metų gegužę ši bausmė dėl amnestijos pusantrų metų buvo sumažinta. Į laisvę R. Gercas turėjo būti paleistas 2006 metų rudenį.
Pravieniškių GPDK šiuo metu bausmę atlieka 219 nuteistųjų, sergančių tuberkulioze.

 
 
Informacija atnaujinta 2014 m. kovo 17 d. 22:52