Naujienos

Naujovė Lietuvoje – nuteistieji laisvėje nešios itin modernias apykojes

2015-04-03

Kalėjimų departamentas prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos jau baigia viešųjų pirkimų procedūras dėl naujos elektroninio stebėjimo sistemos įsigijimo. Planuojama, kad modernesnės apykojės bus pradėtos naudoti 2015 m. birželio mėn. pabaigoje.

Nuo dabartinių elektroninių apykojų naujosios skirsis tuo, kad fiksuos ne tik, ar nuteistasis nustatytu laiku yra savo namuose, bet ir kur jis juda, išėjęs už savo namų teritorijos ribų. Ant nuteistojo kojos tvirtinamas specialus įtaisas realiu laiku parodys nuteistojo judėjimo kryptį,  duomenys bus perduodami tiesiai į specialią programinę įrangą, kurią stebės probacijos tarnybos pareigūnas. Prižiūrėtojas virtualiuose žemėlapiuose galės matyti nuteistojo maršrutą, žymėti draudžiamas arba leidžiamas buvimo zonas, ar jis laikosi jam sudarytos dienotvarkės, jos pažeidimus, kuriuos fiksuoja sistema ir t.t.

Elektroninio monitoringo atnaujinimas prisidės prie visuomenės saugumo užtikrinimo, probacijos tarnybų pareigūnams leis efektyviau išnaudoti savo darbo laiką. Be to, bus taupomos valstybės lėšos. Pažymėtina, kad viena diena išlaikyti nuteistąjį valstybei kainuoja apie 15 eurų, kai tuo tarpu prižiūrint laisvėje – tris kartus mažiau.

Ši stebėjimo sistema perkama pagal projektą „Elektroninio stebėjimo priemonių taikymas lygtinai paleistiems nuteistiesiems“, kuris yra Norvegijos finansinio mechanizmo finansuojamos programos „Pataisos, įskaitant bausmes be įkalinimo. Programos tikslas -  modernizuoti Lietuvos bausmių vykdymo sistemą. Projekto vertė – 950 000 eurai.

Iš viso planuojama nupirkti 125 įrangos komplektus, programinę įrangą, serverius, įsigytos tam reikalingos ryšio paslaugos, apmokyta 100 probacijos tarnybų pareigūnų. 

 
 
Informacija atnaujinta 2015 m. balandžio 3 d. 15:53