Naujienos

Mirties priežastį nustatys teismo medicinos ekspertai

2003-01-06

Ankstyvą pirmadienio rytą Alytaus griežtojo režimo pataisos darbų kolonijoje aptiktas nuteistojo Petro Narmonto lavonas. Iš Kretingos rajono kilusiam P.Narmontui sausio 15 d. būtų sukakę 54 metai.
Sausio 6-ąją, apie pusę penktos ryto, apie 6-ojo lokalinio sektoriaus laiptinėje aptiktą P.Narmonto kūną be gyvybės ženklų kolonijos budėtojui pranešė nuteistasis Linas V.
Įvykio vieton nuskubėję pareigūnai suprato, kad medicinos pagalba P.Narmontui jau nereikalinga. Nuteistasis gulėjo aukštielninkas, pakaušyje, galbūt nuo smūgio griūvant ant laiptų, buvo matyti žaizda.
Apie nuteistojo mirtį kolonijos administracija informavo Alytaus rajono apylinkės prokuratūrą. Atvykusios tardymo operatyvinės grupės nariai apžiūrėjo lavoną, tačiau išorinių smurto žymių nepastebėjo.
Paskirta mirusiojo teismo medicinos ekspertizė. Tiksli P.Narmonto mirties priežastis turėtų paaiškėti atlikus skrodimą.
P.Narmontas Alytaus kolonijoje atsidūrė dėl tvirkinamųjų veiksmų (BK 121 str.). Kretingos rajono apylinkės teismas praėjusių metų rugsėjo 26 d. nuosprendžiu jam skyrė šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmę. Pritaikius įstatymą dėl amnestijos, bausmės laikas buvo sumažintas penktadaliu. Į laisvę P.Narmontas turėjo išeiti vasario 22 d. Tiesa, praėjusių metų gruodžio pradžioje jam galėjo būti pritaikytas lygtinis paleidimas, tačiau P.Narmontas sutikimo taip ir neparašė. Kolonijos pareigūnų nuomone, galbūt darbo ir šeimos neturintis kretingiškis nutarė verčiau peržiemoti „zonoje“...
P.Narmontas nebuvo stiprios sveikatos, kadaise per įvykusią autoavariją jam buvo sutrenktos galvos smegenys.
Tyrimą dėl P.Narmonto mirties fakto atlieka Alytaus rajono apylinkės prokuratūra kartu su kolonijos vidaus tyrimų tarnyba.

 
 
Informacija atnaujinta 2014 m. kovo 17 d. 22:59