Naujienos

Buitinis konfliktas baigėsi nuteistojo mirtimi

2003-01-13

Sausio 12 d. gabenamas į ligoninę mirė peiliu į pilvą sužalotas Alytaus griežtojo režimo pataisos darbų kolonijoje bausmę atliekantis nuteistasis 33 metų Pavlikas Ščervianinas. Jo nužudymu įtariamas kitas nuteistasis 30 metų Robertas Strašinskas.
Prieš pietus kolonijos valgyklos indų plovykloje kilo konfliktas tarp dviejų čia dirbusių nuteistųjų. Už tai, kad pramiegojo ir pavėlavo į darbą, R. Strašinskas kaltino P. Ščervianiną, nes šis jo laiku nepažinęs. Susierzinęs R. Strašinskas peiliu, kuriuo tuo metu duonos riekę tepė sviestu, mostelėjo P. Ščervianino pusėn. Peilis pataikė pastarajam į pilvą. Tuo konfliktas lyg ir baigėsi, P. Ščervianinas dar kurį laiką dirbo indų plovykloje. Tačiau nuo smūgio peiliu prabėgus penkioms minutėms, nuteistasis susmuko ant grindų.
Gulintį nuteistąjį aptiko kolonijos prižiūrėtojas. P. Ščervianinas buvo skubiai nugabentas į Sveikatos priežiūros tarnybą, kolonijos medikai suteikė jam pirmąją pagalbą ir iškvietė greitąją medicinos pagalbą.
Tačiau operuoti P.Ščervianino nespėta: pakeliui į Alytaus miesto ligoninę, apie pusę pirmos, jis mirė, negalutiniais duomenimis – nuo vidinio kraujavimo.
Lavonas perduotas teismo medicinos ekspertizei atlikti.
Apie įvykį kolonijos administracija informavo Alytaus rajono apylinkės prokuratūrą. Atvykusios tardymo operatyvinės grupės nariai, padedant kolonijos Vidaus tyrimų tarnybos pareigūnams, tiria nusikaltimo aplinkybes. Nuteistasis R. Strašinskas apklaustas įtariamuoju. Dėl P. Ščervianino nužudymo šiandien prokuratūroje turėtų būti iškelta baudžiamoji byla.
Zarasiškis P. Ščervianinas Alytaus kolonijoje atlikinėjo bausmę už vagystes, įvykdytas Zarasų ir Ignalinos rajonuose. Vadovaujantis praėjusiais metais priimtu įstatymu dėl amnestijos, bausmės terminas – ketveri metai laisvės atėmimo – jam buvo sumažintas beveik pusmečiu.
Kaunietis R. Strašinskas buvo nuteistas už vagystes šiame mieste bei rajone. Į Alytaus koloniją jis atvyko pernai kovo mėnesį. Į laisvę, atlikęs teismų skirtąją bausmę, R. Strašinskas turėjo būti paleistas daugiau kaip po trejų metų, 2005-ųjų sausį.

 
 
Informacija atnaujinta 2014 m. kovo 17 d. 22:57