Naujienos

Lukiškių prižiūrėtojai išgelbėjo Anapilin susiruošusį nepilnametį

2003-01-29

Sausio 28 d., apie 14 val., Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo (TI-K) pareigūnai išgelbėjo čia kalinčio nepilnamečio Eriko K. gyvybę.
Pažiūrėjus per kameros duryse įtaisytą stebėjimo akutę tardymo izoliatoriaus prižiūrėtojui Aleksandrui Rybakovui sukėlė įtarimą vieno iš dviejų ten buvusių nepilnamečių elgesys. Kadangi pagal nustatytą tvarką prižiūrėtojui draudžiama vienam įeiti į kamerą, A. Rybakovas skubiai pakvietė korpuso vyresnįjį pareigūną Rolandą Kanapecką.
Atrakinę kameros duris abu prižiūrėtojai įėjo į vidų. Pastebėję, kad prie grotų pririšta susukta paklodė, o ant viršutinio gulto nusisukęs stovi kalinamasis Erikas K., jiedu puolė prie jo. Tuo metu šis šoko žemyn ir kojomis nesiekdamas grindų pakibo kilpoje.
Prišokę prie savižudžio prižiūrėtojai pakėlė jį aukštyn ir atlaisvino kilpą. Erikas K. dar nebuvo pradėjęs dusti.
Išgelbėtas nepilnametis pareigūnams teigė, kad pasitraukti iš gyvenimo jį paskatinusi reali galimybė būti perkeltam į Kauno nepilnamečių tardymo izoliatorių-auklėjimo darbų koloniją. Ten jis buvo kalinamas porą savaičių, iki praėjusių metų gruodžio 4 d.
Vienoje kameroje su Eriku K. kalintis nepilnametis tardymo izoliatoriaus pareigūnams sakė apie jo ketinimus nieko nežinojęs, įvykio nematęs, nes gulėjęs veidu į sieną.
Kai kurie Lukiškių TI-K pareigūnai šį nepilnamečio poelgį vertina dviprasmiškai. Jų manymu, mėginimas nusižudyti gali būti tik inscenizacija, norint patekti į ligoninę ir išvengti perkėlimo į Kauno nepilnamečių tardymo izoliatorių. Tačiau jie sutinka, kad netgi tokiu atveju viskas galėjo baigtis tragiškai.
Tardymo izoliatoriaus prižiūrėtojai, kuriems Erikas K. turėtų būti dėkingas už išgelbėtą savo gyvybę, nesijaučia atlikę ką nors nepaprasto. Pasak Lukiškių TI-K direktoriaus Aleksandro Davidonio, tyčiniai kalinamųjų bei nuteistųjų susižalojimai – pilka kasdienybė. Skutimosi peiliukais, kitais aštriais daiktais pjaustomos rankos, rijami įvairūs daiktai. Vienus tam paskatina psichikos sutrikimai, kitus įveikia depresija, treti stengiasi paįvairinti nuobodžiai slenkantį laiką, patekti į ligoninę. Prižiūrėtojai privalo nuolat stebėti, kas vyksta kamerose. Ypač atidžiai stebimi nepilnamečiai.
Tą pačią dieną po pokalbio su Lukiškių TI-K psichiatru Erikas K. buvo paguldytas į Laisvės atėmimo vietų ligoninės psichiatrijos skyrių.
Vilnietis Erikas K., kuriam rugpjūtį sukaks aštuoniolika metų, kaltinamas pernai spalio 28 dieną Mikalnės kaime (Vilniaus r.) oraliniu būdu išžaginęs nepilnametę J. J. jos pačios namuose. Už tokį nusikaltimą (BK 118 str. 1 d.) jam gresia laisvės atėmimas nuo trejų iki septynerių metų.
Ši baudžiamoji byla teismui dar neperduota. Parengtinį tyrimą atlieka Vilniaus rajono apylinkės prokuratūra.
Sausio 16 d. nutartimi Vilniaus rajono apylinkės teismas Eriko K. suėmimą pratęsė iki vasario 16 d.
Šiuo metu šalyje yra apie 280 laisvės atėmimo bausmę atliekančių arba tardymo izoliatoriuose įkalintų nepilnamečių.

 
 
Informacija atnaujinta 2014 m. kovo 17 d. 22:40