Naujienos

Kvaišalų randama ir po sausio 22-osios kratų

2003-01-27

Praėjusį savaitgalį Alytaus griežtojo režimo pataisos darbų kolonijoje rasta, kaip įtariama, narkotinių medžiagų.
Penktadienį, sausio 24 d., kolonijos pareigūnai nuteistųjų 15-ojo būrio gyvenamosiose patalpose aptiko rudame skystyje išmirkytą marlės tamponą. Į polietileno maišelį susuktas tamponas buvo įmestas į šiukšlių dėžę. Įtariama, kad marlė išmirkyta opijaus ekstrakte. Narkomanai tokį tamponą paverda vandenyje ir gautą skystį švirkštu leidžiasi į veną.
Šeštadienio naktį, apie pusę dvyliktos, 14-ojo būrio virtuvėje pareigūnai rado du lankstinukus (sulankstytus cigarečių pakelio popierėlius, padengtus folija) su baltos spalvos milteliais. Įtariama, kad po 0,5 gramo svėrę milteliai yra sintetinė narkotinė medžiaga – amfetaminas.
Sulaikytos narkotinės medžiagos perduotos ekspertams, įvykių aplinkybes tiria Alytaus kolonijos Vidaus tyrimų tarnybos pareigūnai.
14 ir 15 būrių nuteistieji, iš viso beveik 190 vyrų, bausmę atlieka atskirame lokaliniame sektoriuje. Į pernai suremontuotą pastatą perkelti nuteistieji, įtariami vartojantys narkotikus. Dalis jų yra ŽIV viruso nešiotojai.
Per kratas sausio 22 dieną, kai į kolonijos teritoriją viešajai tvarkai užtikrinti buvo įvesta beveik 400 VRM 1-ojo vidaus tarnybos pulko karių, pareigūnai aptiko nemažai nuteistiesiems draudžiamų turėti daiktų, tarp jų – ir nemažas kiekis, kaip įtariama, narkotinių ir psichotropinių medžiagų – miltelių, tablečių, ampulių ir augalinės kilmės medžiagos, opijaus ekstrakte išmirkytų tamponų, švirkštų.
Pernai iš 83 dėl nusikaltimų pataisos įstaigose iškeltų baudžiamųjų bylų daugiau kaip pusė, net 49, buvo dėl neteisėtos psichotropinių ar narkotinių medžiagų apyvartos (BK 232¹ str.). 22 tokios bylos iškeltos dėl kvaišalų, sulaikytų Alytaus kolonijoje.
Alytaus griežtojo režimo pataisos darbų kolonijoje šiuo metu bausmę atlieka 1615 ne pirmąkart teistų asmenų.

 
 
Informacija atnaujinta 2014 m. kovo 17 d. 22:42