Naujienos

Už bato aulo – svaigalų buteliukas bausmę atliekančiam vyrui

2003-02-10

Praėjusį šeštadienį, vasario 8 d., Pravieniškių 1-osios sustiprintojo režimo pataisos darbų kolonijos (SR PDK) pareigūnai sulaikė moterį, mėginusią per pasimatymą čia bausmę atliekančiam savo vyrui perduoti apie 0,3 litro alkoholinio gėrimo. Draudžiamą daiktą per asmens apžiūrą aptiko kolonijos prižiūrėtoja.
Plungiškė Kristina V. į ilgalaikį (dviejų parų) pasimatymą su savo vyru atvyko šeštadienį apie 11 val. Pareigūnai ją įspėjo dėl administracinės atsakomybės už nuteistiesiems pataisos įstaigoje draudžiamų turėti daiktų – narkotinių medžiagų, alkoholinių gėrimų, mobiliųjų telefonų – įnešimą ir perdavimą. Kristina V. atsakė tokių daiktų neturinti.
Pakvietusi į specialų kambarį Kristinos V. asmens apžiūrą atliko kolonijos prižiūrėtoja. Už Kristinos V. bato aulo, po pėdkelnėmis, pareigūnė aptiko buteliuką su beveik 300 gramų gelsvos spalvos alkoholiniu gėrimu.
Kristinos V. vyras 33 metų Remonas V. Pravieniškių 1-ojoje SR PDK atlieka bausmę už neteisėtą šaunamojo ginklo įgijimą, nešiojimą, laikymą (BK 234 str.).
Kolonijos pareigūnai sulaikė moterį, o apie įvykį pranešė Kaišiadorių rajono policijai. Atvykęs apylinkės inspektorius moteriškei surašė administracinio teisės pažeidimo protokolą. Pagal ATPK 191 str. 1 d. jai gresia bauda nuo 100 iki 250 litų.
Šiemet šios kolonijos pareigūnai sulaiko jau antrą moterį, kurį mėgina įnešti ir per pasimatymą bausmę atliekančiam savo vyrui perduoti alkoholinių gėrimų.
Sausio 9 d. pareigūnai sulaikė vilnietę 38 metų Nadieždą, atvykusią pasimatyti su savo vyru 40 metų Mamuka Tavdgiridze, atliekančiu bausmę už išžaginimą (BK 118 str. 3 d.). Atlikusi asmens apžiūrą kolonijos prižiūrėtoja aptiko 300 gramų talpos popierinį ukrainietiško majonezo pakelį, kuriame buvo rusvos spalvos alkoholinis gėrimas. Pakelį su svaigalais moteris buvo paslėpusi higieniniams įklotams skirtoje vietoje.
Šių metų sausį Kalėjimų departamentui pavaldžių įstaigų pareigūnai atskleidė 8 neteisėtų ryšių su nuteistaisiais atvejus (iš jų du – įstaigos nestatutiniai darbuotojai). Per šį laikotarpį baudžiamojon atsakomybėn patraukti du asmenys, administracinėn – penki, drausminėn – 24 pareigūnai ir du kiti (nestatutiniai) įstaigos pareigūnai.
Darant kratas, tikrinant nuteistiesiems bei kalinamiesiems adresuotus siuntinius, atliekant į pasimatymus su nuteistaisiais atėjusių giminaičių bei draugų asmens apžiūrą, demaskuojant įstaigose dirbančius pareigūnus sausio mėnesį aptikta ir paimta apie 60 gramų narkotinių medžiagų, beveik 10 gramų stipriai veikiančių medikamentų, per 10 litrų alkoholinių gėrimų bei kone 140 litrų alkoholio raugo, beveik 7400 litų, 57 mobilaus ryšio telefonai, 120 savadarbių peilių, durtuvų, kitų fiziniam smurtui pritaikytų daiktų.

 
 
Informacija atnaujinta 2014 m. kovo 17 d. 22:25