Naujienos

Kaip apelsinų sultys spiritu virto

2003-02-21

Vasario 20 d. Alytaus griežtojo režimo pataisos darbų kolonijos pareigūnai vienam nuteistajam skirtame maisto produktų pakete aptiko, kaip įtariama, du litrus spirito.
Apie 16 val. į koloniją atvykęs vyriškis prižiūrėtojų paprašė vienam nuteistajam perduoti polietileno krepšelį su maisto produktais. Pateikęs pareigūnams asmens pasą ir palikęs lauktuves vyriškis išėjo.
Krepšelyje buvo įvairių maisto produktų – arbatos, kavos, jogurto, margarino, keletos rūšių sūrių, rūkytų mėsos gaminių, sulčių. Būtent šis dviejų litrų talpos apelsinų sulčių „Samba“ tetrapakas, nors iš pažiūros nepažeistas, ir sukėlė pareigūnams įtarimą.
Atidarius tetrapaką vietoj sulčių aptiktas bespalvis alkoholiu kvepiantis skystis. Pareigūnai neabejoja, kad tai spiritas – šlakelį uždegus degtuku, skystis puikiai degė melsva liepsna.
Vietoj sulčių nuteistajam perduoti spiritą mėginęs Irmantas Atmanavičius – gerai žinomas Alytaus policijai.
Spiritas buvo skirtas kolonijoje nuo 2000 metų sausio bausmę už vagystes ir plėšimus atliekančiam, keliskart teistam Vilkaviškio rajono gyventojui 43 metų Kęstučiui Pužui. 1999 metų rudenį Kauno apygardos teismas jam skyrė devynerių metų laisvės atėmimo bausmę. Į laisvę K. Pužas turėtų būti paleistas 2007 metų gegužę.
Apie įvykį Alytaus kolonijoje pranešta rajono policijos komisariatui.
Kalėjimų departamentas siūlo uždrausti nuteistiesiems ir kaliniams gauti siuntinius bei perdavimus. Tokia praktika yra Europos Sąjungos šalyse, taip pat Estijoje ir Latvijoje
Nuo šių metų sausio 1 d. patvirtinus naujas nuteistųjų maisto normas ir iš esmės pagerinus jų maitinimą, gauti iš artimųjų maisto produktų nebėra būtinybės. Be to, norimų produktų, kitų būtiniausių prekių galima įsigyti parduotuvėse, kurios veikia kolonijų bei tardymo izoliatorių teritorijose.
Slėpti kvaišalus, mobiliuosius telefonus bei kitus nuteistiesiems kolonijoje draudžiamus turėti daiktus maisto produktuose, kurie atkeliauja pašto siuntiniuose arba atnešami perduoti į koloniją – labai paplitęs reiškinys. Pataisos įstaigų pareigūnai priversti kasdien tikrinti nuteistiesiems skirtus maisto produktus, atidarinėti konservus, sulčių tetrapakus, pjaustyti daržoves, vaisius, dešras.
Kalėjimų departamento duomenimis, pernai įkalinimo įstaigose gauta daugiau kaip 1510 tonų siuntinių ir perdavimų. Detaliai pareigūnai juos tikrina dažniausiai tik turėdami išankstinės informacijos apie galimą mėginimą perduoti paslėptų narkotinių medžiagų ar kitų draudžiamų daiktų. Dėl tokio didžiulio siuntinių bei perdavimų kiekio patikrinama vos dvidešimtoji jų dalis.

 
 
Informacija atnaujinta 2014 m. kovo 17 d. 22:12