Naujienos

Šiaulių tardymo izoliatoriuje sužlugdytas devyniolikmečio mėginimas pabėgti

2003-02-24

Vasario 23 d. Šiaulių tardymo izoliatoriaus pareigūnai sužlugdė vieno kalinio mėginimą pabėgti iš šios įstaigos.
Sekmadienį apie 14 val. bokštelyje budėjęs tardymo izoliatoriaus prižiūrėtojas pastebėjo ant pastato stogo kažkokį judantį daiktą. Įtaręs, kad tai gali būti žmogus, pareigūnas apie tai pranešė šios įstaigos budėtojui, o šis įvykio vieton pasiuntė rezervinę prižiūrėtojų grupę.
Užlipę ant stogo pareigūnai aptiko ten pasislėpusį jauną vaikiną. Šioje įstaigoje įkalintas 19 metų Dmitrijus Seliuginas prižiūrėtojams nesipriešino.
Paaiškėjo, kad sekmadienio rytą, apie pusę dešimtos, iš 14-osios kameros pasivaikščioti į viršutiniame, ketvirtame, aukšte įrengtą kiemelį buvo išvesti penki kalinamieji. Po valandos vienas jų, D. Seliuginas, į kamerą negrįžo. Kontrolierius V. B. to nepastebėjo.
Praardęs pasivaikščiojimo kiemelį dengiančios vielos tinklą, dėl smulkaus kūno sudėjimo D. Seliuginas sugebėjo prasisprausti pro siaurą plyšį ir užsiropšti ant stogo. Matyt, čia jis tikėjosi sulaukti tamsos ir mėginti pasprukti iš tardymo izoliatoriaus.
D. Seliuginas pareigūnams prisipažino prisiminęs savo vaiką ir motiną, todėl labai nenorėjęs grįžti atgal į kamerą.
Pasak tardymo izoliatoriaus direktoriaus pavaduotojo Aleksandro Gogolevo, D. Seliugino byloje nėra duomenų, kad devyniolikametis turėtų šeimą ir vaikų.
Plėšimu (BK 272 str. 2 d.) kaltinamas kėdainietis D. Seliuginas tardymo izoliatoriuje kalinamas nuo šių metų vasario 13 dienos.
A. Gogolevas sakė, kad dėl aplaidžiai atliktų pareigų tardymo izoliatoriuje atliekamas tarnybinis tyrimas. Jis neatmetė galimybės, kad nuo 2001 metų balandžio šioje įstaigoje dirbantis kontrolierius 44 metų V. B. gali būti net atleistas iš pareigų.
Prižiūrėtoją, kuris laiku pastebėjo bėgti susirengusį kalinį, tardymo izoliatoriaus administracija ketina paskatinti.

 
 
Informacija atnaujinta 2014 m. kovo 17 d. 22:10