Naujienos

Marijampolėje nuteistuosius lankantys „kurjeriai“ pamėgo kopūstus

2003-02-26

Vasario 26 d. Marijampolės griežtojo režimo pataisos darbų kolonijos pareigūnai vienam nuteistajam skirtame maisto produktų pakete aptiko mobilaus ryšio telefoną, paslėptą kopūsto gūžėje.
Apie 13 val. į koloniją atvykęs vyriškis prižiūrėtojų paprašė vienam nuteistajam perduoti polietileno maišą su daržovėmis. Pareigūnams jis pateikė asmens pasą. Vyriškis, kurio rankos buvo išmargintos tatuiruotėmis, prižiūrėtojams prisipažino buvęs teistas vienoje šalies pataisos įstaigoje atlikęs bausmę.
Pareigūnai patikrino atneštas gėrybes. Maiše buvo apie 10 kilogramų įvairių daržovių – morkų, svogūnų, česnakų, pomidorų, raugintų kopūstų, dvi kopūstų gūžės. Pastarosios buvo apvyniotos keletu specialios polietileno plėvelės, naudojamos maisto produktams fasuoti, sluoksnių. Patirtį turintys pareigūnai kopūstus apžiūrėjo ypač kruopščiai.
Viena gūžė buvo „švari“, užtat antroje aptikta slėptuvė. Į kopūsto gūžę, perpjautą iki pat koto, išėmus dalį lapų, buvo įkištas mobilusis telefonas „Siemens“.
Telefono taip ir nesulaukė kolonijoje nuo 2000 metų balandžio bausmę už plėšimą (BK 272 str. 2 d.) atliekantis, prieš tai dar tris kartus teistas Vievio (Trakų r.) gyventojas 23 metų Sigitas Janulevičius. Prieš trejus metus Trakų rajono apylinkės teismas jam skyrė šešerių metų laisvės atėmimo bausmę.
Dešimtojo būrio nuteistajam S. Janulevičiui tapti mobiliuoju stengėsi padėti jo bičiulis iš Šakių 34 metų Rimantas Pikžirnis. Nepatvirtintais duomenimis, nuteisti toje pačioje byloje, jiedu vienoje iš Pravieniškių kolonijų yra atlikinėję bausmę.
Apie įvykį kolonijos administracija informavo Marijampolės rajono policijos komisariatą.
R. Pikžirnis buvo pristatytas į Marijampolės rajono apylinkės teismą. Už tai, kad bandė nuteistajam perduoti draudžiamą daiktą, šakietis nubaustas 100 litų bauda, konfiskuotas rastasis telefonas.
Tai nebe pirmas kartas, kai Marijampolės kolonijos pareigūnai, tikrindami nuteistajam atneštus maisto produktus, kopūsto gūžėje aptinka paslėptų draudžiamų daiktų.
Vasario 18 d. kopūsto gūžėje rasta, kaip įtariama, 15 gramų heroino ir amfetamino, trys išankstinio mokėjimo SIM kortelės, mobiliojo ryšio telefono „Mitsubishi Trum“ akumuliatorius bei kroviklis, fotojuosta.
Šie daiktai buvo skirti kolonijoje nuo praėjusių metų balandžio bausmę už vagystes atliekančiam, triskart teistam varėniškiui 27 metų Giedriui Varaniui. Draudžiamus daiktus perduodamame maisto produktų siuntinyje atgabeno marijampolietis 38 metų Juozas Saladuonis.
Kolonijos pareigūnų radinys dar kartą patvirtina Kalėjimų departamento siūlymo uždrausti nuteistiesiems ir kaliniams gauti siuntinius bei perdavimus pagrįstumą. Tokia praktika yra Europos Sąjungos šalyse, taip pat Estijoje ir Latvijoje.
Nuo šių metų sausio 1 d. patvirtinus naujas nuteistųjų maisto normas ir iš esmės pagerinus jų maitinimą, gauti iš artimųjų maisto produktų nebėra būtinybės. Be to, norimų produktų galima įsigyti parduotuvėse, kurios veikia kolonijų bei tardymo izoliatorių teritorijose.
Slėpti kvaišalus, mobiliuosius telefonus bei kitus nuteistiesiems kolonijoje draudžiamus turėti daiktus maisto produktuose, kurie atkeliauja pašto siuntiniuose arba atnešami perduoti į koloniją – labai paplitęs reiškinys. Pataisos įstaigų pareigūnai priversti kasdien tikrinti nuteistiesiems skirtus maisto produktus, atidarinėti konservus, sulčių tetrapakus, pjaustyti daržoves, mėsos gaminius.

 
 
Informacija atnaujinta 2014 m. kovo 17 d. 22:07