Naujienos

Lietuvos laisvės atėmimo įstaigų futbolo rinktinė mėgino jėgas Lenkijoje

2015-09-23

Lenkijos Barčevo įkalinimo įstaiga pakvietė lietuvius dalyvauti IV-ajame futbolo turnyre „Barczewski Orlik“. Vilniaus, Marijampolės, Pravieniškių pataisos namų, Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriaus-pataisos namų darbuotojai vyko varžytis su kolegomis iš Lenkijos įkalinimo įstaigų.

 

Iš viso turnyre dalyvavo devynios komandos. Lietuvos laisvės atėmimo vietų įstaigų rinktinei nepavyko pasiekti finalo, lietuviai liko šešti. Dėl pirmos vietos kovojo Barčevo ir Illavos įkalinimo įstaigų komandos. Po vienuolikos metrų baudinių serijos nugalėtojais tapo šeimininkai.

 

Lietuvių delegacija ne tik rungtyniavo futbolo varžybose, bet ir susipažino su Barčevo įkalinimo įstaiga. Tai 203-uosius metus skaičiuojanti pataisos įstaiga, aksčiau šioje vietoje buvo pranciškonų vienuolynas, apie kurį byloja kalėjimo teritorijos viduje išlikusi bažnyčia. Dabar tai uždaro tipo kalėjimas, skirtas vyrams, nuteistiems pirmą kartą, suimtiesiems, recidyvistams, turintiems priklausomybę nuo alkoholio, keliantiems realų pavojų visuomenei ir įkalinimo įstaigose dirbantiems pareigūnams. Kalėjimas talpina 780 nuteistų asmenų, 260 įtariamųjų. Šiuo metu kalėjimui vadovauja majoras Marek Kulwicki.

 

Šis Lietuvos įkalinimo įstaigų darbuotojų vizitas Lenkijoje stiprina glaudžius šalių santykius, skatina palaikyti bendradarbiavimą ir kurti bendrus projektus. 

   
 
 
Informacija atnaujinta 2015 m. rugsėjo 23 d. 16:25