Naujienos

Bausmių vykdymo sistema nuo šiol ruoš savo kinologus ir tarnybinius šunis

2015-09-23

Sulaikyti į įstaigos teritoriją draudžiamų daiktų bandantį įmesti pažeidėją, nuraminti įsisiautėjusį nuteistąjį, surasti paslėptus narkotikus – tai pagrindinės užduotys tenkančios naujiems pataisos įstaigų darbuotojams. Specialių komandų naujajame Kinologijos skyriuje mokomi kol kas tik keli, bet jauni ir veržlūs belgų aviganiai.

 

Rugsėjo 22 d. Marijampolės pataisos namuose atidarytas Kinologijos skyrius. Čia bus ruošiami ir treniruojami visų laisvės atėmimo įstaigų kinologai su tarnybiniais šunimis. Iki šiol kratoms ar neramumų malšinimui pataisos įstaigų pareigūnai pasitelkdavo keturkojų iš valstybės sienos apsaugos, muitinės ar policijos pagalbą.

 

Marijampolės pataisos namų Kinologijos skyriuje bus organizuojami visų laisvės atėmimo įstaigų kinologų su tarnybiniais šunimis mokymai, čia bus teikiama praktinė metodinė pagalba įstaigoms, siekiant pagerinti tarnybinių šunų panaudojimo efektyvumą atliekant narkotinių ar psichotropinių medžiagų paiešką  laisvės atėmimo vietų įstaigose ar vykdant šių įstaigų apsaugą.

 

Skyriaus atidaryme dalyvavusi Kalėjimų departamento direktorė Živilė Mikėnaitė sveikino pirmo tokio centro bausmių vykdymo sistemoje iniciatorius. „Be galo džiaugiuosi, kad Marijampolės pataisos namai rodo pavyzdį, kad veda mūsų sistemą į priekį ir skatina tobulėti. Kinologijos skyrius buvo mūsų sena svajonė, o dabar ji išsipildė, ir tai rodo, kad žengiame teisingu keliu,“ – kalbėjo ji.

 

Į šventinį atidarymo renginį taip pat atvyko ir teisingumo ministras Juozas Bernatonis. Ministrui buvo pademonstruota, kaip aviganiai pasiruošę vykdyti komandas, kaip profesionaliai atlieka užduotis ir kokiais metodais jie bus treniruojami. „Manau, mus visus nustebino, kaip puikiai yra pasiruošę kinologai ir patys keturkojai. Ir tai tik įrodo, koks svarbus ir reikšmingas buvo šio centro atsiradimas,“ – po atidarymo sakė ministras.

 

Šventėje taip pat dalyvavo Marijampolės savivaldybės Meras Vidmantas Brazys, Valstybės sienos apsaugos tarnybos Vilniaus rinktinės ir Lazdijų rinktinės vadai Vidas Mačaitis ir Virgilijus Raugalė, laisvės atėmimo vietų įstaigų direktoriai, Marijampolės miesto teisėsaugos institucijų vadovai bei kiti svečiai. 

 

 

 

 

 
 
Informacija atnaujinta 2015 m. rugsėjo 23 d. 09:27