Naujienos

Aptikti įmantriai paslėptus narkotikus padeda ir keturkojis pagalbininkas

2013-11-27

Kybartų pataisos namų pareigūnai nesnaudžia – per mažiau nei savaitę jiems pavyko užkirsti kelią net keturiems bandymams perduoti nuteistiesiems draudžiamus daiktus. Pareigūnų, neretai pasitelkiančių į pagalbą ir specialiai apmokytą šunį Sairą, nepavyksta suklaidinti netgi originalių narkotikų slėptuvių kūrėjams.

Štai 2013 m. lapkričio 21 d. Kybartų pataisos namų Ūkio skyriuje du asmenys labdaros ir paramos būdu bandė įstaigai perduoti vidaus patalpų duris su stakta. Prašymą perduoti duris užpildė 1991 m. gimęs V. P. Palikę labdarą, asmenys išvyko. Apsaugos ir priežiūros skyriaus pareigūnams, pasitelkusiems keturkojį pagalbininką Sairą, pavyko duryse aptikti paslėptą paketą su, kaip įtariama, narkotinėmis medžiagomis.

Mažiau išradingą slėptuvę sugalvojo 1993 m. gimusi J. G. Moteris lapkričio 25 d. įkalinimo įstaigoje esančiam asmeniui bandė perduoti batus, kuriuose pareigūnams pavyko aptikti miltelius. Įtariama, kad tai narkotinės medžiagos. Moteris ir, kaip įtariama, narkotinės medžiagos, buvo perduotos Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilkaviškio rajono policijos komisariato pareigūnams.

Tą pačią dieną apie Kybartų pataisos namų pareigūnas, buvęs su Saira dresavimo aikštelėje, esančioje prie pataisos namų tvoros, žolėje pastebėjo įtartiną paketą. Paketą išardžius, jame rasti du maišeliai su įtartinomis medžiagomis ir 10 SIM kortelių.

Draudžiamus daiktus bandoma ne tik įnešti, bet ir įšauti į pataisos namų teritoriją. Lapkričio 26 d. pareigūnai prie įstaigos teritorijos pastebėjo du įtartinus asmenis, kurie su savimi turėjo daiktą, panašų į savadarbį įtaisą, veikiantį suspausto oro principu. Tokių įtaisų pagalba yra įšaunami nuteistiesiems draudžiami turėti daiktai.

Įtartini asmenys pabėgo, o įšautas paketas buvo surasta įstaigos teritorijoje. Jame aptikti septyni mobiliojo ryšio telefonai ir 15 SIM kortelių.

Kybartų pataisos namų pareigūnai, siekdami mažinti draudžiamų daiktų patekimą, visais atvejais bendradarbiauja su policija, kuri informuojama apie bandymus įvykdyti nusikalstamas veikas.

 
 
Informacija atnaujinta 2013 m. gruodžio 18 d. 13:46