Naujienos

Tarptautinėje nuteistųjų meno parodoje – nuo drožybos iki modeliavimo

2014-02-25

Vasario 25 d., antradienį, Seimo III rūmų parodų galerijoje atidaryta tarptautinė nuteistųjų meno paroda „Vilnius – 2014“, skirta Lietuvos bausmių vykdymo sistemos 95-mečiui paminėti.
Ekspozicijoje pateikiami Lietuvos, Lenkijos, Latvijos ir Čekijos bausmių vykdymo sistemos įstaigų nuteistųjų meno darbai. Lietuvai šiais metais atstovauja Alytaus, Kybartų, Marijampolės, Panevėžio, Vilniaus pataisos namai, Pravieniškių pataisos namai-atviroji kolonija, Kauno nepilnamečių pataisos namai-tardymo izoliatorius, Kauno, Lukiškių, Šiaulių tardymo izoliatoriai.
Tarptautinėje parodoje eksponuojami vaizduojamojo, taikomojo meno, drožybos, modeliavimo ir kalvystės darbai.

Pirmoji nuteistųjų meno dirbinių paroda Lietuvoje buvo pristatyta 2012 m. Marijampolėje. Atsižvelgiant į visuomenės susidomėjimą, ji organizuojama jau antrą kartą. Lietuvos bausmių vykdymo sistemos įstaigos ne tik organizuoja parodas šalyje, bet ir kiekvienais metais dalyvauja tarptautinėse parodose.
Renginį atidarė Lietuvos Respublikos teisingumo ministras Juozas Bernatonis, taręs padėkos žodį renginio organizatoriams.

Parodos atidaryme taip pat kalbėjo Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos direktorius Artūras Norkevičius, Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Julius Sabatauskas, svečiai iš Lenkijos, parodos organizatoriai.
Kalėjimų departamento direktorius Artūras Norkevičius pažymėjo, kad paroda atspindi siekį įkalinimo įstaigose sudaryti kuo daugiau galimybių nuteistiesiems užsiimti pozityvia veikla, taip skatinant asmeninius pokyčius ir parodant kelią į normalų gyvenimą.
Parodos atidarymo metu apdovanoti geriausiųjų meno darbų autoriai. Jiems apdovanojimus įteiks įkalinimo įstaigų personalas.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2014 m. vasario 27 d. 09:33