Naujienos

Tarpinstituciniame pasitarime aptartos viešojo ir privataus sektorių bendradarbiavimo galimybės

2014-03-05

Pravieniškių valstybės įmonėje prie pataisos namų trečiadienį, kovo 5 d., vyko tarpžinybinis ir verslo pasitarimas „Pataisos namų įmonės – socialinių klausimų sprendimai ir ekonominis indėlis į šalies ūkį“.
Pasitarime dalyvavo viešojo ir privataus sektorių atstovai.
Viešojo sektoriaus sferą atstovavo Socialinės apsaugos ir darbo, Ūkio, Teisingumo, Aplinkos ministerijų, LR aplinkos apsaugos fondo, ES struktūrinės paramos departamento, Kalėjimų departamento ir Pravieniškių valstybės įmonės prie pataisos namų vadovai ar įgaliotieji asmenys, taip pat Seimo Ekonomikos komiteto narė Birutė Vėsaitė.
Privatų sektorių atstovavo įvairios įmonės bei organizacijos. Susitikime dalyvavo ir viešųjų įstaigų, agentūrų atstovai. Į pasitarimą buvo pakviesti ekspertai, žiniasklaida.
Pasitarimo metu Kalėjimų departamento ir Pravieniškių valstybės įmonės prie pataisos namų vadovai pristatė Lietuvoje veikiančias įmones prie pataisos namų. Buvo kalbama apie jų renovavimo ir gamybinės įrangos atnaujinimo poreikius, taip pat apie galimybę dalyvauti 2014-2020 m. ES struktūrinių fondų investicijų Lietuvoje veiksmų programoje.

Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos direktorius Artūras Norkevičius pasakojo, kad pastaruoju metu didėjo asmenų, atliekančių bausmę įkalinimo įstaigose, užimtumas. Taip pat jis pasidžiaugė, kad valstybės įmonės prie pataisos namų pastaraisiais metais savo uždirbtomis lėšomis įsigijo modernių įrengimų, taip pat įsisavino naujų technologijų.
Kalėjimų departamento direktorius patikino, kad nuteistųjų įdarbinimas yra ne tik galimybė jiems užsidirbti lėšų, bet ir socialinės reabilitacijos priemonė, padedanti išsaugoti darbinius įgūdžius, pasibaigus bausmės atlikimui lengviau adaptuotis darbo rinkoje.
A. Norkevičius pabrėžė, kad šioje srityje yra ir iššūkių. Norint sėkmingai dalyvauti rinkoje, įdarbinant nuteistuosius gaminti kokybiškas prekes ir teikti paslaugas, turime atnaujinti įkalinimo įstaigų gamybinę infrastruktūra bei renovuoti turimą.

Apie renovacijos galimybes, taip pat privataus kapitalo pritraukimą nuteistųjų darbo srityje kalbėjo ir valstybinių institucijų, verslo atstovai.
Pasitarimo pabaigoje išsakyta idėja, kad viešojo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimas nuteistųjų įdarbinime turi stiprėti, o pasenusios, energijos netaupančios infrastruktūros renovacijai reikia ieškoti kompleksinių sprendimų.
Šiuo metu prie pataisos įstaigų Alytuje, Marijampolėje ir Pravieniškėse veikia trys valstybės įmonės ir jų struktūriniai padaliniai Vilniuje, Kaune, Pravieniškėse ir Kybartuose. Jos bendradarbiauja su daugiau kaip 300 įmonių, esančių ne tik Lietuvoje, bet ir Norvegijoje, Olandijoje, Vokietijoje, Estijoje, Latvijoje ir Rusijoje.
Siekiant optimizuoti šių įmonių veiklą, rengiama jų reorganizacija. Taip siekiama ne tik pagerinti valdymą, veiklą, bet ir padidinti nuteistųjų įdarbinimo galimybes.

 

 

 
 
Informacija atnaujinta 2014 m. kovo 7 d. 14:00