Naujienos

Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje šurmuliavo Užgavėnės

2014-03-07

Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje 2014 m. kovo 4 d. šurmuliavo Užgavėnių šventinių renginių dalyviai. Užgavėnės – žiemos pabaigos šventė, lydima džiaugsmo, juoko, linksmybių, įvairių papročių, apeigų ir t.t.. Kaip ir kasmet šią šventę paminėdami nuteistieji stengėsi puoselėti lietuviškas tradicijas ir sukurti tikrų Užgavėnių atmosferą.

1-ojoje valdyboje vyko persirengėlių pasirodymas, estafetės. Taip pat Kanapinis kovėsi su Lašininiu. Buvo ir Morė, kurią nuteistieji tradiciškai sudegino, kad žiema negrįžtų.
2-ojoje valdyboje Užgavėnių renginiai organizuojami jau aštuntus metus iš eilės. Ir šiais metais šventės dalyvius pasitiko Laisvoji Užgavėnių Respublika, įkurta pataisos namų krepšinio aikštelėje.

Šventė prasidėjo devintą valandą ryto, Antrosios valdybos viršininkui pasveikinus šventės dalyvius su švente ir uždegus simbolinį laužą. Šventę vedė du vedėjai, veidus paslėpę po kaukėmis. Renginiai vyko daugiau nei tris valandas, kurios metu dalyviai, susiskirstę į aštuonias komandas po šešis narius, rungėsi įvairiose netradicinio sporto rungtyse.

3-iojoje valdyboje linksmai nusiteikę nuteistieji kepė blynus, išbandė savo jėgas virvės traukimo rungtyje, taikinio ir greito blynų valgymo varžybose. Linksmybes, kaip ir įprasta, vainikavo Lašininio ir Kanapinio dvikova. Žiūrovai šią kovą lydėjo audringais šūksniais ir kandžiais komentarais. Tradiciškai buvo sudeginta ir virš laužo pritvirtinta Morė. Visi šventės dalyviai norėjo išvyti per ilgai užsibuvusią žiemą ir ragino kuo greičiau ateiti pavasarį.
Šventinius renginius kartu organizavo įstaigos administracija bei nuteistieji.
Užgavėnės – sena šventė, žinoma visose Europos šalyse. Jos paskirtis – išvyti žiemą, paskatinti greičiau ateiti pavasarį. Šventė švenčiama likus 7 savaitėms (46 dienoms) iki Velykų. Šis laikotarpis būna nuo vasario 5 iki kovo 6 dienos. Lietuvoje Užgavėnės tradiciškai švenčiamos centrinėse miestų aikštėse, miesteliuose, kaimuose.

 
 
Informacija atnaujinta 2014 m. kovo 7 d. 10:56