Naujienos

Užpuolę pareigūnus nuteistieji pasigailėjo

2015-11-11

Po skaudaus įvykio, kai Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje buvo užpultas ir sužalotas pareigūnas, lokaliniuose sektoriuose atlikta planinė krata, per kurią pas nuteistuosius rasta ir mobiliųjų telefonų, ir dešimtys litrų alkoholio surogato.

 

Reaguodami į savaitgalio įvykį, kai nuteistasis kontrolės ir praleidimo punkte užpuolė ir du kartus spyrė pareigūnui, lapkričio 10 d. nuo 8 iki 12 val. atliko bendrą planinę kratą 2-ojo sektoriaus nuteistųjų gyvenamosiose patalpose.

 

Taip pat patikrintas nuteistųjų turimų daiktų bendrasis svoris. Šios kratos tikslas - rasti ir paimti nuteistiesiems turėti draudžiamus daiktus bei patikrinti, ar nuteistųjų turimų daiktų bendrasis svoris neviršija leidžiamo. Kratoje  dalyvavo sustiptrintos pajėgos –Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos pareigūnai iš 1-o ir 2-o sektorių bei Kalėjimų departamento prevencinės grupės pareigūnai. Iš viso - 162 pareigūnai. 

 

Kratą pareigūnai įvertino, kaip labai produktyvią, sudavusią nemenką smūgį draudžiamus turėti daiktus sugebėjusiems įgyti nuteistiesiems. Kratos metu surasti ir paimti šie nuteistiesiems draudžiami turėti daiktai: 4 litrai alkoholio, 40 litrų raugo, 24 mobiliojo ryšio telefonai bei 12 SIM kortelių. Taip pat iš nuteistųjų paimtas nemažas kiekis daiktų, kurie viršija nuteistiesiems leidžiamų turėti 30 kg masę, taip pat savadarbių daiktų ir elektros prietaisų bei daiktų, kurių šeimininkas nenustatytas.

 

Kybartų pataisos namuose nuteistieji pasipriešino pareigūnams, kai šie bandė atimti draudžiamus daiktus.

 

Lapkričio 9 d. Du Apsaugos ir priežiūros skyriaus pareigūnai apžiūrėdami gyvenamąją zoną, pastebėjo, kad trečio būrio 24-erių nuteistasis rankose turi mobiliojo ryšio telefoną. Pareigūnai pareikalavo telefoną atiduoti, tačiau nuteistasis nurodymų nevykdė. Kai pareigūnas  bandė telefoną paimti, nuteistasis pareigūną pastūmė, o pribėgęs kitas nuteistasis, jį užgulė kūnu ir sugriebęs ranką užsuko už nugaros, neleisdamas paimti telefono. Pasipriešinimo metu patalpoje buvęs kitas nuteistasis telefoną paėmė ir numetė į koridorių. Pareigūnams jo paimti nepavyko.

 

Visi trys įvykyje dalyvavę nuteistieji buvo sulaikyti ir izoliuoti. Kybartų pataisos namuose pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl pasipriešinimo valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui.

 

Tą patį vakarą dviejuose nuteistųjų būriuose buvo atlikta bendroji planinė krata, kurioje dalyvavo Kybartų pataisos namų, Kalėjimų departamento ir Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai. Per kratą buvo rasta ir paimta 18 mobiliojo ryšio telefonų, 3 modemai, 8 SIM korteles, 1 litras skysčio, skleidžiančio alkoholio kvapą  ir kitų nuteistiesiems draudžiamų turėti daiktų.

 

 

 

 
 
Informacija atnaujinta 2015 m. lapkričio 11 d. 13:34