Naujienos

Pasitarimas dėl lygtinio paleidimo

2015-11-16

Kokie pagrindiniai teisėjų motyvai, kuriais atmetami Lygtinio paleidimo komisijų nutarimai? Kuo naudingos Probacijos tarnybų rengiamos socialinio tyrimo išvados? Tokiais klausimais Kalėjimų departamente diskutavo Generalinės prokuratūros prokurorai, Probacijos ir Priežiūros skyrių darbuotojai. 

 

Lapkričio 10 d. Kalėjimų departamente buvo surengtas pasitarimas dėl lygtinio paleidimo, kuriame dalyvavo Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Žydrūnas Radišauskas ir to paties departamento prokurorė Rima Kriščiūnaitė, Kalėjimų departamento Probacijos skyriaus viršininkas Simonas Nikartas, Priežiūros skyriaus viršininkas Evaldas Gasparavičius ir šių skyrių darbuotojai.

 

Pagrindinė pasitarimo tema buvo nuteistųjų lygtinio paleidimo aktualijos, taip pat kalbėta apie galimybes individualizuoti probacijos sąlygas bei kitus klausimus.

 

Probacijos skyriaus pareigūnai ragino prokurorus aktyviau naudotis 2015 m. rugsėjo 1-ąją įsigaliojusia teise prašyti Probacijos tarnybų parengti socialinio tyrimo išvadą apie teisiamąjį. Tai yra itin svarbu skiriant individualius teismo įpareigojimus ir probacijos sąlygas. Generalinės prokuratūros atstovai nutarė kitų metų pradžioje surengti prokurorų pasitarimą, kuriame išdėstys lygtinio paleidimo problematiką. Prokurorai pastebėjo, kad kolegoms gali reikėti mokymų dėl socialinio tyrimo išvadų taikymo, todėl bus prašoma Probacijos skyriaus organizuoti tokį seminarą.

 

Glaudus institucijų bendradarbiavimas yra naudingas siekiant bendrų tikslų gerinti nuteistųjų lygtinio paleidimo mechanizmą ir užtikrinti efektyvų teismo sprendimų vykdymą. 

 

 
 
Informacija atnaujinta 2015 m. lapkričio 16 d. 11:30