Naujienos

Panevėžio pataisos namuose viešėjo Norvegijos Karalystės pataisos įstaigų vadovų delegacija

2015-11-06

Lapkričio 5 d. Panevėžio pataisos namuose lankėsi Norvegijos Karalystės pataisos įstaigų vadovų delegacija. Svečiai domėjosi ne tik bausmių vykdymo reglamentavimu Lietuvoje, bet ir bausmės atlikimo sąlygomis moterų pataisos įstaigoje, nuteistųjų bendrojo ugdymo ir profesinio mokymo, savišvietos, įdarbinimo galimybėmis ir kt.

 

Norvegijos Karalystės pataisos įstaigų vadovus ypač sudomino apsilankymas pataisos namų Vaikų (kūdikių) skyriuje, kuriame vaikus iki trejų metų augina nuteistos motinos – detaliai aptarti Lietuvos ir Norvegijos teisinio reglamentavimo skirtumai šioje srityje.

Ypač teigiamą požiūrį svečiai išreiškė ir dėl Kalėjimų departamento ketinamo įsigyti namo už pataisos įstaigos ribų, kuriame bus gyvens  nuteistoms moterys su vaikais iki trejų metų. Anot Norvegijos Karalystės pataisos įstaigų vadovų, tai yra itin pažangi praktika, nes pozityvus požiūris į nuteistąjį ir siekis padėti jam reintegruotis laisvėje atspindi aukštą visuomenės sąmoningumo lygį, be to, yra naudingas ir pačiai visuomenei, į kurią sugrįžta pasitaisęs, doras ir nusikalsti nebelinkęs pilietis. 

 
 
Informacija atnaujinta 2015 m. lapkričio 6 d. 16:26