Naujienos

Kalėjimų departamento vadovė probacijos sistemos problemas aptarė su šalies Prezidente

2015-11-11
LR Prezidento kanceliarijos nuotraukos/ R. Dačkus

LR Prezidento kanceliarijos nuotraukos/ R. Dačkus

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pakvietė Kalėjimų departamento direktorę Živilę Mikėnaitę ir Policijos generalinį komisarą Liną Pernavą aptarti probacijos sistemos ypatumus ir spragas.

Lapkričio 10 d.susitikime su Prezidente aptartos priemonės, kuriomis būtų efektyvinamas Probacijos tarnybų darbas ir stiprinama nuteistųjų socialinė integracija.

Po susitikimo Prezidentė inicijavo įstatymo pataisas, kuriomis probatoriai, užfiksavę prižiūrimo asmens pažeidimą, teismo įpareigojimų nevykdymą, per 24 valandas turėtų kreiptis į teismą dėl bausmės pakeitimo, o teismas sprendimą priimtų ne vėliau kaip per tris darbo dienas.

Kalėjimų departamento direktorės teigimu, siūlomos pataisos užtikrins operatyvesnę probuojamųjų kontrolę. „Mano manymu, su turimais resursais pareigūnai daro geriausia, ką gali. Žinau atvejų, kai probatoriai padaro net daugiau nei numato įstatymas. Visgi papildomai instrumentai, žinoma, pagerins Probacijos tarnybų darbą,“ – sako Ž. Mikėnaitė.

Probacijos tarnybos užtikrina nuteistajam teismo paskirtų įpareigojimų vykdymą, prižiūri asmenis, kuriems yra atidėtas bausmės vykdymas arba taikytas lygtinis paleidimas iš kalinimo įstaigos.

Šiuo metu Probacijos tarnybų registre įtraukta apie 8700 asmenų, juos prižiūri 255 pareigūnai. 

 

LR Prezidento kanceliarijos nuotraukos/ R. Dačkus

 

 
 
Informacija atnaujinta 2015 m. lapkričio 11 d. 15:52