Naujienos

Artimųjų bandymai perduoti draudžiamus daiktus stebina pareigūnus

2014-03-07

Pataisos įstaigų administracija neretai susiduria su bausmę atliekančių asmenų bičiulių ar giminaičių bandymais perduoti nuteistiesiems uždraustus turėti daiktus, tačiau kai kurie atvejai vis dar stebina pareigūnus.

2014 m. kovo 6 d., apie 11.30 val., Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos 3-ojoje valdyboje pas dvidešimt šešerių metų nuteistąjį V.P. į ilgalaikį pasimatymą atvyko jo bendraamžė žmona J. P.

Pilietė buvo įspėta dėl draudimo įsinešti į įstaigos vidaus teritoriją draudžiamus nuteistiesiems turėti daiktus, supažindinta su atsakomybe pažeidus šiuos draudimus.

Ilgalaikių pasimatymų kambaryje pareigūnams atliekant pilietės J. P. daiktų ir asmens apžiūrą, neadekvatus jos elgesys pareigūnams sukėlė įtarimų. Pareigūnai įtarė, kad J. P. gali turėti nuteistiesiems uždraustų daiktų, todėl jos buvo pareikalauta juos atiduoti.

Dalyvaujant Vidaus tyrimų skyriaus bei Apsaugos ir priežiūros skyriaus pareigūnėms, specialioje patalpoje iš išangės J.P. išsitraukė apie 3x5 cm dydžio paketėlį su baltos spalvos milteliais, galimai narkotinėmis medžiagomis.

Ilgalaikio pasimatymo su nuteistuoju suteikimas nedelsiant buvo nutrauktas.

Dėl šio įvykio Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje pradėtas ikiteisminis tyrimas baudžiamojoje byloje pagal Baudžiamojo kodekso 260 str. 1 d. (neteisėtą narkotinių ar psichotropinių medžiagų gaminimą, perdirbimą, įgijimą, laikymą, gabenimą ar siuntimą turint tikslą jas parduoti ar kitaip platinti arba parduoti ar kitaip platinti).

 
 
Informacija atnaujinta 2014 m. kovo 7 d. 11:39