Naujienos

Arbatai ekspertizės neprireikė

2003-01-03

Sausio 3 d. Pravieniškių 1-osios sustiprintojo režimo pataisos darbų kolonijos (SR PDK) pareigūnai dėl neteisėto psichotropinių bei narkotinių medžiagų įgijimo, laikymo, gabenimo, siuntimo, pardavimo ar kitokio platinimo (BK 232¹) iškėlė baudžiamąją bylą).
Tai padaryta gavus ekspertų išvadą, kad pernai gruodžio viduryje kolonijoje aptiktame pakete iš tiesų būta metamfetamino bei kanapių ir jų dalių.
Kaip jau buvo pranešta, praėjusių metų gruodžio 14 d. Pravieniškių 1-osios SR PDK pareigūnai šalia šią įkalinimo įstaigą juosiančios tvoros rado paketą su, kaip tuomet įtarta, narkotinėmis medžiagomis – apie 10 gramų amfetamino ir tiek pat džiovintų kanapių („žolės“).
Šeštadienio rytą atlikdami kolonijos vidinio perimetro apžiūrą pareigūnai pastebėjo ant žemės palei tvorą gulintį vyro kumščio dydžio paketą. Polietileno maišelio sukinys buvo apklijuotas lipnia juosta. Bene pats populiariausias narkotinių medžiagų „pristatymo“ nuteistiesiems būdas – jas permetant per koloniją juosiančią tvorą. Laisvėje likę bičiuliai tam naudoja specialias timpas.
Išardę rastąjį paketą pareigūnai aptiko porą akmenų bei du mažesnius polietileno maišelius. Viename jų buvo baltos spalvos milteliai, kitame – augalinės kilmės medžiagos.
Gruodžio 16 d. rastieji milteliai bei džiovinta žolė perduota ekspertams. Sausio 3 d. gautoje išvadoje teigiama, kad tai 15,55 gramo psichotropinės medžiagos – metamfetamino ir 27,19 gramo kanapių bei jų dalių.
Sausio 3 d. šios kolonijos pareigūnai pastebėjo, kaip iš vieno lokalinio sektoriaus į kitą buvo permestas nedidelis paketėlis. Apžiūrėjus jį pasirodė, kad tai cigarečių pakelis, į kurį įkišta apie 15 gramų popieriuje suvyniotos džiovintos žolės. Šįsyk kolonijos prižiūrėtojams ekspertų neprireikė: ir taip buvo aišku, kad cigarečių pakelyje – viso labo žalioji arbata.
Šios kolonijos Vidaus tyrimų tarnybos viršininkas Vladimiras Jevtušenka sakė neabejojąs, kad šitaip nuteistieji tikrina pareigūnų budrumą.

 
 
Informacija atnaujinta 2014 m. kovo 17 d. 23:02