Naujienos

Siuntinyje – draudžiamų daiktų rinkinys

2003-01-28

Sausio 28 d. vienam Marijampolės griežtojo režimo pataisos darbų kolonijoje (GR PDK) bausmę atliekančiam nuteistajam skirtame siuntinyje aptikta, kaip įtariama, narkotinių medžiagų – metamfetamino ir heroino, mobiliojo ryšio telefonas, taip pat pinigų.
Turėdami išankstinės informacijos, Marijampolės kolonijos Vidaus tyrimų tarnybos (VTT) pareigūnai kartu su Marijampolės rajono kriminalinės policijos pareigūnais sulaikė vyriškį, ką tik viename miesto pašte atsiėmusį siuntinį.
Atidarius kartoninę siuntinio dėžę aptiktas tikras nuteistiesiems kolonijoje draudžiamų turėti daiktų rinkinys. Jį sudarė keturi polietileno maišeliai su baltos spalvos milteliais, mobilusis telefonas “Philips” su išankstinio mokėjimo kortele “Extra” ir krovikliu, 100 litų kupiūra, pusė kilogramo mielių, fotojuosta, taip pat keliolika asmeninio pobūdžio nuotraukų.
Kol kas ekspertų nepatvirtintais duomenimis, balti milteliai – tai 40 gramų sintetinės narkotinės medžiagos – metamfetamino bei 3 gramai heroino.
Kolonijos “rinkos” kainomis, tokio kvaišalų kiekio vertė – apie 10 tūkstančių litų.
Siuntinys su narkotinėmis medžiagomis bei kitais draudžiamais daiktais buvo adresuotas Valdui M. Šis 45 metų vyras valstybinėje įmonėje prie Marijampolės GR PDK dirba sandėlininku ir turi realią galimybę vaikščioti ne tik po gamybinę zoną, bet ir po visą kolonijos teritoriją.
Siuntinį atsiėmusį Valdą M. pareigūnai sulaikė jau išėjusį iš pašto.
Marijampolietis Valdas M. gyvena Sporto gatvėje. Tame pačiame name įsikūręs ir paštas.
Valdas M. minėtoje valstybinėje įmonėje dirba nuo 1977 metų. Daugiau kaip prieš 15 metų dėl vagystės įmonės sandėlyje inscenizavimo iškėlus baudžiamąją bylą jo namuose buvo atlikta krata.
Siuntinys su narkotinėmis medžiagomis buvo išsiųstas iš Klaipėdos. Prieš keletą dienų jį išsiuntė uostamiestyje gyvenanti Jelena Lygutienė.
Įvykį tiriantys pareigūnai mano, kad narkotinės medžiagos, telefonas ir kiti į siuntinį sudėti daiktai buvo skirti Marijampolės kolonijoje bausmę atliekančiam klaipėdiečiui 37 metų Vytautui Lygutui. J. Lygutienė yra jo žmona.
Iš viso tris kartus teistas V. Lygutas Marijampolės kolonijoje nuo 1999 metų spalio atlieka bausmę už išžaginimą bei plėšimą. 2001 metų pavasarį Klaipėdos miesto apylinkės teismas pripažino jį kaltu ir dėl sukčiavimo bei oficialaus dokumento suklastojimo. Subendrinus bausmes, V. Lygutui buvo paskirta penkerių su puse metų laisvės atėmimo bausmė.
Į laisvę V. Lygutas turėjo būti paleistas ateinančių metų spalį.
Po apklausos Valdas M. sulaikytas dviem paroms ir uždarytas į Marijampolės rajono policijos komisariato areštinę.
Sulaikytos narkotinės medžiagos perduotos ekspertams.
Šiandien dėl Neteisėto psichotropinių ar narkotinių medžiagų gaminimo, įgijimo, laikymo, gabenimo, siuntimo, pardavimo ar kitokio platinimo (BK 232¹ str.) Marijampolės rajono policijos komisariate turėtų būti iškelta baudžiamoji byla.
Įvykį tiria Marijampolės rajono kriminalinės policijos ir Marijampolės kolonijos VTT pareigūnai.

 
 
Informacija atnaujinta 2014 m. kovo 17 d. 22:41