Naujienos

Įkliuvo bičiuliui į koloniją heroiną nešęs kaunietis

2003-01-31

Sausio 31 d. po pietų išankstinės informacijos turėję Marijampolės griežtojo režimo pataisos darbų kolonijos pareigūnai sulaikė kaunietį, bandžiusį į šią pataisos įstaigą įnešti ir vienam nuteistajam perduoti dvi mobiliojo ryšio telefono SIM korteles ir narkotinių medžiagų.
Marijampolės kolonijoje bausmę atliekančiam 26 metų nuteistajam Raigirdui Jonauskui administracija suteikė trumpalaikį (dviejų valandų) pasimatymą su iš Kauno atvykusiais bičiuliais – 24 metų Algiu Pauža ir Tomu K. Prieš jiems susitinkant atvykėliai buvo įspėti apie numatytą atsakomybę už nuteistiesiems uždraustų daiktų įnešimą į kolonijos teritoriją ir perdavimą.
Tačiau pasimatymo kambaryje atlikus asmens apžiūrą A. Paužos kelnių kišenėje buvo rastos dvi išankstinio mokėjimo kortelės „Labas“, vienkartinis švirkštas bei polietileno paketas su rusvais milteliais bei augalinės kilmės medžiaga. Įtariama, kad tai narkotinės medžiagos – heroinas ir kanapės („žolė“).
A. Pauža, narkotinės medžiagos bei telefono kortelės perduoti atvykusiems Marijampolės policijos pareigūnams.
R. Jonauskas Marijampolės kolonijoje bausmę atlieka nuo 1998 metų birželio. Kauno miesto apylinkės teismas pripažino jį kaltu dėl nužudymo (BK 104 str.) ir paskyrė dešimties metų laisvės atėmimo bausmę. Į laisvę jis turėjo išeiti 2007 metų rugsėjį.
A. Pauža – R. Jonausko bičiulis, toje pačioje baudžiamojoje byloje nuteistas už chuliganizmą. Atlikęs bausmę 1999 metais jis buvo paleistas iš Pravieniškių bendrojo režimo pataisos darbų kolonijos. Pataisos įstaigos administracija tokiais atvejais leidimo pasimatymams neduoda. Tačiau šįsyk pasimatyti jiems buvo leista, nes Marijampolės kolonijos Vidaus tyrimų tarnybos (VTT) pareigūnai turėjo išankstinės informacijos, kad gali būti mėginama R. Jonauskui perduoti kvaišalų.
Pasak Marijampolės kolonijos direktoriaus Marko Tokarevo, šios dienos įvykis – tai dar vienas VTT bei Marijampolės zonos organizuotų nusikaltimų tyrimų tarnybos glaudaus bendradarbiavimo rezultatas.

 
 
Informacija atnaujinta 2014 m. kovo 17 d. 22:38