Naujienos

Įkalinimo įstaigose pareigūnai greitai numalšino neramumus

2015-12-11

Gruodžio 11 dieną dviejose įkalinimo įstaigose aidėjo šūviai, pareigūnai apmėtyti po ranka pasitaikiusiais daiktais, paleistos dūminės patrankos. Kartu su Viešojo saugumo tarnyba Kalėjimų departamento pareigūnai surengė bendras pratybas – malšino imitacines riaušes.

 

Vilniaus ir Kybartų pataisos namuose vyko bendros vyko bendros pareigūnų pratybos, kurių  metu buvo patikrinta Viešojo saugumo tarnybos pajėgų nuolatinė specialioji parengtis, Kalėjimų departamento veiksmai ir reagavimas į ypatingas situacijas, esant lokalizuotai grėsmei.

 

Kybartų pataisos namuose pratybos prasidėjo 5 val. ryto. Buvo imituojamos nuteistųjų riaušės ir masinis pasipriešinimas pataisos namų administracijai. Į pataisos namus atvykę laisvi nuo tarnybos Kybartų pataisos namų pareigūnai sustiprino įstaigos ir įvykyje nedalyvaujančių nuteistųjų apsaugą. Riaušėms malšinti buvo pasitelktos papildomos pajėgos, kurias sudarė Kalėjimų departamento prevencinės grupės ir Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai. Apie 11.00 val. pareigūnai bendrais veiksmais numalšino nuteistųjų pasipriešinimą, sulaikė ir izoliavo visus įvykio dalyvius.

 

 

Nuteistųjų riaušių scenarijus buvo įgyvendintas ir Vilniaus pataisos namuose. Čia iš už barikadų ant pareigūnų buvo mėtomi įvairūs daiktai. Riaušių malšinti atvyko specialus Viešojo saugumo tarnybos transportas, maištininkai buvo užspeisti į kampą ir sėkmingai sutramdyti.

 

Riaušininkų vaidmenis atliko pareigūnai, nuteistieji pratybose nedalyvavo.

 
 
Informacija atnaujinta 2015 m. gruodžio 11 d. 16:41