Naujienos

Draudžiamų daiktų tiekėjų dovanos nuteistųjų nepasiekė

2015-12-03

Gruodžio 1 d. Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos pareigūnai patruliavo šalia 3-io sektoriaus. Apie 19.05 val. pareigūnai pastebėjo iš miškelio link pataisos namų tvoros ateinantį asmenį, kuris dėvėjo juodą striukę, ant peties nešėsi kuprinę. Pareigūnams kilo įtarimas, kad šis asmuo planuoja atlikti draudžiamų nuteistiesiems turėti daiktų permetimą į pataisos namų teritoriją. Įtariamajam priartėjus maždaug 5-7 metrus iki pataisos namų tvoros, pareigūnai bandė jį sulaikyti.

Įtariamasis, pamatęs pareigūnus, į perspėjimus sustoti nereagavo, leidosi bėgti nuo pataisos namų tvoros, pro miškelį, Pravieniškių gyvenvietės kryptimi. Bėgdamas nusimetė kuprinę. Po ilgo persekiojimo bėglį pareigūnams pavyko sulaikyti.

Paaiškėjo, kad sulaikytasis yra Elektrėnų savivaldybės gyventojas, devyniolikametis D. O., kuris pareigūnams prisipažino, kad norėjo permesti per 3-io sektoriaus apsauginę tvorą ten bausmę atliekantiems nuteistiesiems paketus su telefonais.

Apžiūrėjus teritoriją prie pataisos namų buvo rasta oranžinės spalvos kuprinė, kurioje buvo net vienuolika lipnia juosta įvyniotų paketų. Taip pat Pravieniškių II gyvenvietėje buvo sulaikytas vairuotojas iš Vilniaus, kuris ir atvežė D. O.

Apie įvykį informuota policija bendru pagalbos telefono numeriu 112. Atvykus policijos pareigūnams, buvo atlikta visų kuprinėje buvusių paketų apžiūra. Juose buvo daug įvairių nuteistiesiems draudžiamų daiktų: 19 mobiliojo ryšio telefonų, keturios šių telefonų baterijos, telefonų įkroviklių antgaliai – 8 vnt., telefono įkroviklių – 2 vnt., laisvų rankų įrangos – 2 vnt., dvi USB atmintinės „SanDisk” (32GB), atminties kortelė „Kingston Micro SD” (32GB), atminties kortelė „Kingston SD Reader”, SIM kortelė „Ežys”, SIM kortelė „Pildyk“, keturi po O,5 litro talpos pusiau pripildyti buteliukai, skleidžiantys alkoholio kvapą ir 0,5 litro talpos pusiau pripildytas buteliukas su kvepalais.

Sulaikytasis D. O. ir draudžiami nuteistiesiems daiktai perduoti policijos pareigūnams.

Artėjant baigiamosioms metų šventėms draudžiamų daiktų permetėjai suaktyvėja. Vakar, apie 00.30 val., 3-io sektoriaus Apsaugos ir priežiūros skyriaus pareigūnui tikrinant apsaugos perimetrą, rado paketą, kuriame buvo 3 mobiliojo ryšio telefonai. Be to, tą pačią dieną, apie 2.00 val., tikrinant apsaugos perimetrą buvo rastas plastikinis butelis su 0,5 litro skysčiu, turinčiu alkoholio kvapą.

 
 
Informacija atnaujinta 2015 m. gruodžio 3 d. 09:44