Kontaktai

L. Sapiegos g. 1, LT-10312 Vilnius

Tel. (8 5) 271 9003

El.p. info@kalejimai.lt

Atverti interaktyvų žemėlapį

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Virginija Vervečkaitė

tel. +370 602 06 310
el. p. spauda@kalejimai.lt

Budėtojų kontaktai:
tel. (8  5) 271 9051 

 
 

Naujienos

Nustatytas „TEO“ įmonės padaliniuose sumaištį sukėlęs nuteistasis

2014-04-24

Trečiadienį, balandžio 23 d., apie 14 val. 45 min. nemokamu bendrovės „TEO“  telefonu paskambinęs vyras pasakė, kad pastatas užminuotas.

Policijos pareigūnai nustatė, jog skambinta iš Pravieniškių pataisos namuose įrengto tos pačios bendrovės taksofono aparato, skirto nuteistųjų telefoniniams pokalbiams su artimaisiais ir kitais asmenimis.
Pravieniškių pataisos namų pareigūnai, vos gavę informaciją apie įvykį, nedelsiant pradėjo tyrimą bei nustatė skambinusio nuteistojo tapatybę. Nustatyta, kad skambino 1991 m. gimęs nuteistasis R.Š., atliekantis 2,5 metų trukmės laisvės atėmimo bausmę už keletą vagysčių ir kitų nusikalstamų veikų.

Nuteistasis bausmę įstaigoje atlieka kiek mažiau nei pusantrų metų ir į laisvę turėjo būti paleidžiamas 2016 metų viduryje. Tačiau dėl įvykdyto „žygdarbio“ Pravieniškių pataisos namų pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą, skambinusiam asmeniui gręsia naujos teismo paskirtos bausmės prijungimas prie dabar esančios.

Taip pat įstatymai numato, kad laisvės atėmimo įstaigoje naują nusikaltimą padariusiam asmeniui nėra taikoma lygtinio paleidimo galimybė. Prie visų šių problemų tikėtina, kad nuteistajam teks atlyginti ir bendrovės, kurios atžvilgiu pastarasis atliko veiksmus, teismui pateiktą civilinį ieškinį dėl padarytos žalos.

Nuteistasis izoliuotas nuo kitų nuteistųjų atskiroje kameroje. Teisės aktų nustatyta tvarka su juo atliekami baudžiamojo proceso įstatyme nustatyti veiksmai, bendradarbiaujama su policijos ir kitų teisėsaugos institucijų pareigūnais visoms įvykio aplinkybėms nustatyti. Šiuo metu Pravieniškių pataisos namuose – atvirojoje kolonijoje bausmes atlieka 3035 nuteisti asmenys.

 
 
Informacija atnaujinta 2014 m. balandžio 24 d. 13:09