Naujienos

Marijampolės kolonijoje narkotinių medžiagų ieškos tarnybinis šuo

2002-11-25

Marijampolės griežtojo režimo pataisos kolonijos (GRPDK) pareigūnams, siekiantiems užkirsti kelius, kuriais į koloniją patenka narkotinės medžiagos, sulaukė pastiprinimo. Iš Lenkijos atgabentas kvaišalų paieškai specialiai išmokytas vokiečių aviganių veislės šuo.
14 mėnesių vokiečių aviganį Negro, taip pavadintą dėl juodos nugaros, lenkų specialistai keturis mėnesius mokė ieškoti narkotinių medžiagų. Darbui su šunimi parengtas ir Marijampolės kolonijos prižiūrėtojas.
Negro – pirmasis Lietuvos įkalinimo įstaigose tarnybinis šuo, skirtas narkotinių medžiagų paieškai. Marijampolės kolonijos administracijai kartais talkindavo šiame regione dirbantis Muitinės kriminalinės tarnybos kinologas su šunimi.
20 tūkstančių zlotų vertės keturių mėnesių kursai šuniui ir jo vedliui (kinologui) – lenkų kolegų dovana Marijampolės kolonijai.
Šių metų pradžioje Marijampolės GRPDK delegacija lankėsi Lenkijoje, kur buvo susitikusi su Vronkų (Vronki) kalėjimo administracijos vadovais. Kaip pasakojo direktorius Markas Tokarevas, išgirdę apie narkotinių medžiagų paieškos Marijampolės kolonijoje problemas, lenkai pažadėjo paramą.
Jos ilgai laukti neteko. Po mėnesio buvo gautas pranešimas, kad lenkų kolegos dovanoja šunį ir padengia jo bei pareigūno, kuris su šunimi dirbs, mokymo išlaidas. Kalėjimų departamentui pritarus, į Lenkiją, Čarnio (Čarnij) vedlių mokymo centrą, buvo komandiruotas jaunas Marijampolės kolonijos prižiūrėtojas 21 metų Erikas Leonavičius.
Narkotinių medžiagų paieškai skirto šuns parengimas buvo įrašytas į šių metų liepos mėnesį Teisingumo ministerijos patvirtintą priemonių planą kriminogeninei būklei Marijampolės kolonijoje gerinti.
Lenkijoje mokslus ėjęs tarnybinis šuo išmokytas ieškoti keturioms pagrindinėms grupėms priklausančias narkotines medžiagas – kanapių kilmės (marihuaną, hašišą, hašišo dervą), aguoninius (heroiną, opijatus), kokainą ir sintetines (amfetaminą, metamfetaminą). Kvaišalų bus ieškoma kolonijos gyvenamojoje zonoje, patalpose, atvykstančiuose automobiliuose, siuntiniuose, kuriuos gauna nuteistieji.
Pasak M.Tokarevo, po keleto dienų, pasibaigus adaptacijos laikotarpiui, Negro parodys, ko yra vertas.
Tarnybinį šunį ketinama panaudoti tikrinant nuteistųjų gaunamus siuntinius.

 
 
Informacija atnaujinta 2014 m. kovo 18 d. 21:09
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?