Naujienos

Alytaus kolonijos medikė atleista už pravaikštas

2002-11-25

Alytaus griežtojo režimo pataisos darbų kolonijos (GRPDK) Sveikatos priežiūros tarnybos viršininkė gydytoja Lina Macaitienė iš pareigų atleista už pravaikštas. Todėl visuomenei pateikiami kiti galimi medikės atleidimo iš darbo pagrindai yra nepagrįsti.
Iš darbo Alytaus kolonijoje L.Macaitienė atleista lapkričio 22 dieną. Tai padaryta vadovaujantis Valstybės tarnybos įstatymo 29 straipsnio 3 dalies 4 punktu ir 4 dalies 3 punktu. Beje, darbo vietoje gydytoja L.Macaitienė nepasirodė nuo lapkričio 13 dienos, nors pasibaigus tarnybiniam patikrinimui už neteisėtus ryšius su nuteistaisiais bei aplaidumą darbe gydytojai dar lapkričio 20 dieną buvo pareikštas griežtas papeikimas.
Šių metų lapkričio 12 dieną buvo atlikta Alytaus kolonijos Sveikatos priežiūros tarnybos viršininkės kabineto apžiūra. Be spaudoje minėtų šokolado plytelių bei pinigų rastas ir plastikinis butelis su bespalviu skysčiu, kvepiančiu alkoholiu. Kitą dieną laikinai einančio kolonijos direktoriaus pareigas Kęstučio Jasmonto įsakymu L.Macaitienė buvo nušalinta nuo pareigų. Su šiuo įsakymu jos supažindinti nebuvo galimybių, kadangi tą dieną gydytoja darbe nepasirodė. Pranešimą apie nušalinimą kolonijos pareigūnai L.Macaitienei perskaitė nuvykę į jos namus Birštone, tačiau pasirašyti gydytoja atsisakė.
Dėl L.Macaitienės neteisėtų veiksmų buvo atliktas tarnybinis tyrimas. Jo metu nustatyta, kad L.Macaitienė palaikė neteisėtus ryšius su nuteistaisiais, ką savo paaiškinimuose patvirtino ir dalis nuteistųjų. Pagal Pataisos darbų įstaigų vidaus tvarkos taisykles, įkalinimo įstaigų personalui kategoriškai draudžiami bet kokio pobūdžio ryšiai su nuteistaisiais, jų giminaičiais ar artimaisiais, jeigu tai nesusiję su atliekamomis tarnybinėmis pareigomis.
Minėtose taisyklėse taip pat reikalaujama, kad kolonijų administracijos atstovai (direktorius, jo pavaduotojai, budintieji padėjėjai, tarnybų ir būrių viršininkai) nuolat lankytųsi kamerų tipo patalpose, tikrintų nuteistųjų laikymo sąlygas, imtųsi priemonių trūkumams šalinti, nagrinėtų pagrįstus nuteistųjų skundus, darytų įrašus specialiame žurnale. Gydytoja L.Macaitienė šį reikalavimą taip pat ignoravo.
Tarnybinio tyrimo metu nustatyta, kad Sveikatos priežiūros tarnybai pradėjus vadovauti L.Macaitienei, psichotropinius preparatus kolonijoje imta vartoti nepaprastai dideliais kiekiais. Beveik pustrečio karto padidėjo ir vienkartinių švirkštų įsigijimas bei naudojimas (2001 m. – daugiau kaip 2,8 tūkst., šiemet – beveik 6,7 tūkst.). Psichotropiniai preparatai buvo perkami tarnybos viršininkės nurodymu.
Kasdien įvairūs medikamentai buvo išduodami 170–180 nuteistųjų, beveik pusei jų – psichotropiniai preparatai. Nuteistieji juos tablečių pavidalu gaudavo gyvenamojoje zonoje (privalu Sveikatos priežiūros tarnybos patalpose, medicinos personalui prižiūrint, suspensijos pavidalu). Taip nuteistiesiems buvo sudaromos sąlygos šiuos griežtos atskaitomybės medikamentus vartoti narkotinių medžiagų ar alkoholinių gėrimų veikimui sustiprinti, juos pardavinėti ar mainyti.
Paaiškėjo atvejai, kai keletas psichotropinių preparatų (neuroleptikai, trankvilizatoriai) buvo skiriami kartu su migdomaisiais. Tai ambulatorinio gydymo sąlygomis yra neleistina.
Kai kuriems nuteistiesiems raminantys preparatai būdavo skiriami be rimto diagnostinio pagrindo. Pvz., ilgą laiką be pertraukos buvo skiriamas psichotropinio medikamento injekcijos be atitinkamų žymų asmens sveikatos istorijose. Taip pat be būtinos apskaitos ir nepagrįstai buvo skiriamos ir nuskausminamųjų preparatų, priklausančių narkotikų grupės preparatams, injekcijos.

 
 
Informacija atnaujinta 2014 m. kovo 18 d. 21:10
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?