Naujienos

Su Kalėdų seneliu pakalbėti trokšta ir nuteistieji

2002-12-12

Per dvi šios savaitės dienas Pravieniškių 2-osios sustiprinto režimo pataisos darbų kolonijos (SRPDK) pareigūnai per kratas aptiko net septynis mobiliojo ryšio telefonus.
Gruodžio 11 d. darant kratas per parą kolonijoje rasti penki mobilieji telefonai, trys iš jų – nuteistųjų 2-jo būrio gyvenamosiose patalpose. „Motorola“, „Nokia“, „Panasonic“ ir „Siemens“ telefonai aptikti bendrojo naudojimo spintelėse, „Ericsson“ – specialiai įrengtoje slėptuvėje. Pasak kolonijos Apsaugos ir priežiūros skyriaus viršininko Raimundo Tamašiūno, mobilusis telefonas buvo paslėptas 2-ojo būrio gyvenamųjų patalpų grindyse. Pareigūnai pakėlę linoleumą jį rado grindų lentoje išskaptuotoje ertmėje.
Dieną anksčiau darydami kratą kolonijos pareigūnai rado du mobiliuosius telefonus, vieną iš jų – pas 13-ojo būrio nuteistąjį 30 metų Arūną C. Jis nespėjo draudžiamo daikto paslėpti, „Alcatel“ telefonas aptiktas striukės kišenėje. Šis jonavietis Pravieniškių 2-ojoje SRPDK atsidūrė už vagystes (BK 271 str. 2 d.) ir plėšimą (BK 272 str. 3 d.). Kauno apygardos teismas 1997 metais jam skyrė septynerių metų laisvės atėmimo bausmę.
Telefonai yra įtraukti į Daiktų ir reikmenų, kuriuos draudžiama turėti laisvės atėmimo bausmę atliekantiems nuteistiesiems, sąrašą. Turėti telefonus draudžiama ir kalinamiesiems.
Per daugiau kaip 11 šių metų mėnesių kolonijų pareigūnai atlikdami kratas aptiko daugiau kaip 600 mobiliųjų telefonų, daugiausia – jau patekusių į nuteistųjų rankas.
Artėjant Šv. Kalėdoms ir Naujiesiems metams vis daugiau nuteistųjų stengiasi apsirūpinti mobiliaisiais telefonais. Kolonijų pareigūnai juokauja, kad nuteistieji ketina įsijungi į mobiliojo ryšio operatorių paskelbtą akciją ir skambinti Kalėdų seneliui...

 
 
Informacija atnaujinta 2014 m. kovo 18 d. 20:51
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?