Naujienos

Spiritą aptikti padėjo šuo

2002-10-25

Pravieniškių 2-osios sustiprintojo režimo pataisos darbų kolonijos (SRPDK) pareigūnai demaskavo vairuotoją, mėginusį į šios įkalinimo įstaigos teritoriją įvežti spirito. Aptikti slėptuvę su etilo alkoholiu padėjo vokiečių aviganių veislės šuo.
Spalio 23-osios rytą į Pravieniškių 2-osios SRPDK kontrolinę transporto aikštelę atvyko krovininis automobilis „Volvo“ su priekaba. Apžiūrėjus automobilį, patikrinus jo ertmes draudžiamų daiktų nebuvo pastebėta. Tačiau vienas iš čia dirbančių prižiūrėtojų, pasitelkęs savo šunį, nutarė automobilį dar kartą patikrinti.
Apžiūros metu šuo pradėjo intensyviai uostinėti tarp vairuotojo kabinos ir priekabos įrengtą oro filtrą. Keturkojis ėmė draskyti nagais filtro vamzdį, taip atkreipdamas savo šeimininko dėmesį.
Išmontavę oro filtrą, jo vamzdyje kolonijos prižiūrėtojai iš jo ištraukė penkis plastmasinius pusės litro talpos butelius su „Sprite“, „Rasos“ ir kitų gaiviųjų gėrimų etiketėmis. Juose aptiktas bespalvis alkoholiu kvepiantis skystis, kaip įtariama, etilo spiritas.
Užuosti jį padėjo ketverių metų vokiečių aviganių veislės kalė Raja. Jos šeimininkas, kolonijos prižiūrėtojas, laisvalaikiu Rają specialiai moko ieškoti alkoholinių gėrimų. Pasak šio pareigūno, nė viename Lietuvos kinologijos centre alkoholinių gėrimų paieškai tarnybiniai šunys nerengiami.
Automobilis, kuriuo buvo mėginta į kolonijos teritoriją įvežti spirito, priklauso valstybės įmonės prie Pravieniškių 2-osios SRPDK. Tą rytą į „Volvo“ turėjo būti pakrauti šios įmonės produkcija – baldai.
Automobilį vairavęs 53 metų Jonas Jucys savo kaltę neigia. Kolonijos Vidaus tyrimų skyriaus pareigūnams jis tvirtino nežinąs, kas butelius su spiritu sukišęs į „Volvo“ oro filtrą.
Tą pačią dieną nuteistuosius svaigalais aprūpinti mėginęs vairuotojas padavė prašymą nuo spalio 24 d. atleisti jį iš darbo. Tačiau ketvirtadienį jis staiga sunegalavo ir įmonės administracijai pateikė nedarbingumo lapelį.
Vairuotoju šioje įstaigoje J.Jucys dirba nuo 1976 metų (po reorganizavimo 1998 m. baldus gaminanti įmonė buvo atskirta nuo įkalinimo įstaigos). Už tai, kad išlipęs iš automobilio jo degimo spynelėje paliko raktelį, pametė tarnybinį pažymėjimą vairuotojui buvo skirtos drausminės nuobaudos.
Kaip sakė valstybės įmonės prie Pravieniškių 2-osios SRPDK direktorius Ernestas Vaičius, už draudžiamų daiktų įvežimą į koloniją įmonės darbuotojai paprastai atleidžiami iš darbo. Jis teigė, kad iki šio įvykio jo vadovaujamos įmonės vairuotojai su spiritu, degtine ar pilstuku nėra įkliuvę.
Įvykį tiria Pravieniškių 2-osios SRPDK Vidaus tyrimų tarnybos pareigūnai.

 
 
Informacija atnaujinta 2014 m. kovo 18 d. 21:27
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?