Naujienos

Siuntinyje nuteistajam – kanapės

2002-11-08

Lapkričio 7 d. tikrindami vienam nuteistajam adresuotą siuntinį Marijampolės griežtojo režimo pataisos darbų kolonijos pareigūnai aptiko du mobilaus ryšio telefono akumuliatorius bei 18 pakelių su, kaip įtariama, kanapėmis.
Nuteistiesiems adresuojamus siuntinius iš pašto atsiima kolonijos pareigūnai. Siuntinį prižiūrėtojai atidaro ir turinį tikrina jį gavusio nuteistojo akivaizdoje.
Siuntinyje, adresuotame 25 metų nuteistajam O.P., buvo 30 blokų rusiškų cigarečių „Sviatoj Georgij“, dėžutė su puse kilogramo kavos „MK“ bei dėžutė arbatos „Lipton“.
25-ių arbatos pakelių dėžutė buvo neaptraukta celofanu, o tai prižiūrėtojams sukėlė įtarimą. Atidarius dėžutę joje rasta 18 nedidelių polietileno pakelių su žalsvais lapeliais. Kolonijos Vidaus tyrimų tarnybos pareigūnai įtaria, kad tai – rūkymui vartojama kanapė („žolė“).
Kavos dėžutėje taip pat aptikta draudžiamų daiktų – du mobiliojo telefono „Nokia“ akumuliatoriai.
Siuntinys atkeliavo iš Kauno. Jo siuntėja – mergina.
Pakeliai su narkotinėmis medžiagomis perduoti Marijampolės rajono policijos komisariatui, kurio pareigūnai ir atlieka tyrimą dėl šio įvykio.
Kolonijos pareigūnai neabejoja, kad siuntinys su jame paslėptomis narkotinėmis medžiagomis bei telefonų akumuliatoriais buvo skirtas visai ne O.P. Pasak Marijampolės kolonijos direktoriaus pavaduotojo Zenono Kuncos, nereti atvejai, kai vieni nuteistieji prašo arba net reikalauja kitų fiktyviai priimti siuntinį su draudžiamais daiktais. Paprastai pasirenkami mažiau įtartini, trumpesnėmis laisvės atėmimo bausmėmis nuteisti, greitai į laisvę išeisiantys nuteistieji.
Už vagystę (LR BK 271 str. 2 d.) Tauragės rajono apylinkės teismas O.V. buvo skyręs trejų metų ir dviejų mėnesių laisvės atėmimo bausmę. Šiandien, lapkričio 8 d., pritaikius Baudžiamojo kodekso 45² str. (lygtinis paleidimas iš laisvės atėmimo vietų) O.V. buvo paleistas iš kolonijos.

 
 
Informacija atnaujinta 2014 m. kovo 18 d. 21:21
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?