Naujienos

Dronai-kontrabandininkai nuteistųjų nepasieks

2017-06-22

Marijampolės pataisos namuose technologinis atkirtis dronų nešamų gėrybių laukiantiems nusikaltėliams ir jų sėbrams laisvėje – pirmą kartą įdiegta radijo ryšio trukdymo įranga, skirta blokuoti bepiločių skraidyklių valdymą.

Bausmių vykdymo sistemos pareigūnai jau prieš tris metus atkreipė dėmesį, kad nuteistuosius įvairiuose pataisos namuose pasiekia bepilotės skraidyklės, tiekiančios draudžiamas medžiagas ir daiktus.

„Asmenys, atliekantys bausmę pataisos namuose nepavargsta ieškoti naujų būdų, kaip gauti tai, kas draudžiama, jų išradingumui panaudojamos ir šiuolaikinės technologijos, mes taip pat ieškome naujų būdų, technologiškai persiginkluojame“,- apie naują Marijampolės PN įdiegtą įrangą, pradėjusią veikti birželio 20 d., kalbėjo laikinai einantis Kalėjimų departamento direktoriaus pareigas Evaldas Gasparavičius. Kai tik bus gauti Ryšių reguliavimo tarnybos leidimai, ryšį su dronais dar šiemet ketinama blokuoti Alytaus ir Kybartų pataisos namuose.

Tik atsiradus bepiločiams orlaiviams, pareigūnų patirtis ir nuojauta neleido abejoti, kad netrukus jos pasirodys virš pataisos namų. Nematoma ranka valdomos iš toli, tiksliai sutartu laiku, jos pasirodydavo tiksliai numatytoje vietoje ir numesdavo paketą, kurio paprastai jau laukdavo pasiuntinys. Surasti paketą pas nuteistuosius, net pastebėjus skraidyklę, praktiškai neįmanoma.

Dabar, kai pradėjo veikti įranga, kurios vertė 17500 eurų, dronui įskriejus į pataisos namų teritoriją,įrangos pagalba blokuojamas jo valdymas. Nors per pirmas dvi įrangos veikimo dienas Marijampolės PN teritorijoje nepasirodė nei vienas bepilotis, pareigūnai bet kuriuo metu tikisi nevaldomos skraidyklės su  kontrabandos kroviniu „avarinio nusileidimo“.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2017 m. birželio 22 d. 16:52