Naujienos

Didinami pataisos pareigūnų atlyginimai

2017-06-29

Nuo rugpjūčio 1 d. laisvės atėmimo vietose dirbantys pareigūnai gaus didesnį darbo užmokestį. Atlyginimų didinimui lėšų bus skirta iš Kalėjimų departamento vidinių resursų. Toks sprendimas priimtas bendru Teisingumo ministerijos, Kalėjimų departamento ir pareigūnų profesinių sąjungų sutarimu.
„Siekdami spręsti darbuotojų kaitos ir trūkumo problemą, stipriname paskatas jų motyvacijai ir gerovei, – pabrėžia teisingumo viceministras Donatas Matuiza. – Pataisos pareigūnų darbas labai svarbus visuomenės saugumui. Jeigu ši profesija bus patrauklesnė, į tarnybą galėsime pritraukti daugiau naujų, kvalifikuotų žmonių ir išsaugoti patyrusius pareigūnus“.
Kalėjimo departamento duomenimis, gegužės 1 d. Lietuvos pataisos įstaigose buvo 368 neužimtos pareigybės, vyksta didelė darbuotojų kaita, be to, 2017 metais į valstybinę karių ir pareigūnų pensiją turi teisę išeiti apie 750 pareigūnų.
Anot viceministro, labai svarbu, kad būtų priimti šiuo metu Seime svarstomi Tarnybos Kalėjimų departamente statuto pakeitimai, susiję su pareigūnų darbo užmokesčiu. Pertvarkius darbo užmokesčio sistemą, pataisos pareigūnų atlyginimai būtų konkurencingi – pasiektų kitų statutinių pareigūnų atlyginimų lygį.

 

Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos informacija

 
 
Informacija atnaujinta 2017 m. birželio 30 d. 13:14