Kontaktai

L. Sapiegos g. 1, LT-10312 Vilnius

Tel. (8 5) 271 9003

El.p. info@kalejimai.lt

Atverti interaktyvų žemėlapį

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Virginija Vervečkaitė

tel. +370 602 06 310
el. p. spauda@kalejimai.lt

Budėtojų kontaktai:
tel. (8  5) 271 9051 

 
 

Naujienos

Kalėjimų departamente pristatytas unikalus socialinis projektas „Tiltas-Passerelle“

2016-06-29

Birželio 28 d. Kalėjimų departamente įvyko menininkės Judith Lesur  (vykdančios visame pasaulyje projektus nuo 2003 metų) iniciatyva sukurto unikalaus socialinio projekto „Tiltas-Passerelle“ pristatymas.

Projekto „Tiltas-Passerelle“ kūrybinės dirbtuvės su nuteistaisiais vyko 2015 m. rugsėjo mėn. Marijampolės pataisos namuose ir lapkričio mėn. Roan moterų kalėjime. Viso projekto vykdymo metu, remiantis nuteistųjų sukurtais tekstais bei vizualia kūryba ir bendradarbiaujant su Nacionaliniu M. K. Čiurlionio dailės muziejumi bei Liono dailės muziejumi, buvo sukurti animacinis filmas ir dokumentinis filmas apie projekto eigą. Jų vizualiniai sprendimai įkvėpti Lietuvos ir Prancūzijos muziejų kolekcijų, su siužetu, improvizuotai vystytu kūrybinių dirbtuvių metu. Filmai buvo sumontuoti pačios projekto autorės. Galutinis projekto kūrinys atspindi prie filmo dirbusio kolektyvo darną – kiekvieno dalyvio subtilių atsivėrimų bendrumą, skirtingų gabumų visumą.

Kūrybinių dirbtuvių tikslas buvo vystyti kalinių pasitikėjimą, padėti pažinti savo pozityvų kūrybiškumą, naudojant įvairias meno išraiškos priemones. Lietuvių ir prancūzų menininkai kūrybinių dirbtuvių metu abiejų šalių kalėjimuose trumpai supažindino nuteistuosius su keletu kūrybinių technikų (rašymu, piešimu, koliažu, raiškiu skaitymu, garso efektais). Dalyviai buvo skatinami naudotis Arte Povera ir Art Brut sričių elementais – kasdieniais savo kuklaus gyvenimo daiktais, smulkmenomis, pastebėtomis kūrybiškai. Su muziejų leidimu kaip darbo priemonės ir įkvėpimo šaltinis buvo naudojamos muziejinių kūrinių reprodukcijos, tuo pačiu supažindinant su kultūriniu kontekstu. Kūrybinių sesijų metu buvo kuriamos istorijos ir vaizdai. Projekto vadovė davė temą, arba tiesiog siūlė įsivaizduoti naują neegzistuojantį pasaulį – svajones, košmarus, legendas. Tuomet užrašytos arba atpasakotos istorijos buvo atkuriamos koliažo arba fotomontažo technikomis, naudojant muziejines reprodukcijas (tapybą, skulptūras, kaukes) ir pačių dalyvių piešinius. Ką tik sukurti vaizdiniai kūriniai – personažai, jų aplinka – inspiruoja pradėtos kurti istorijos tęsinį. Taip filmo struktūra buvo kuriama žingsnis po žingsnio.

Įvykę projektai liudijo, kad dalyviai noriai įsitraukė į projektą, džiaugėsi jo procesu bei rezultatais, todėl autorė norėtų ta patirtimi pasidalinti su kitais panašaus likimo žmonėmis arba žmonėmis niekuomet nesusidūrusiais, neatsidūrusiais tokiose situacijose ir net nenujaučiančiais kaip gyvena žmonės visuomenės paribiuose.

2016 m. birželio 27 d. projekto materialus produktas – videofilmai – buvo pristatyti Marijampolės pataisos namuose (dalyviams ir MPN administracijai), birželio 28 d. – Kalėjimų departamente prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos, birželio 29 d. pristatymas vyko M. Žilinsko dailės galerijos kino salėje.

Birželio 30 d. 18.00 val. pristatymas vyks kino centre „Romuva“ (Kaune). Kino centro hole renginio metu veiks nedidėlė nuteistųjų kūrinių, sukurtų projekto kūrybinių dirbtuvių metu, ekspozicija. Maloniai kviečiame apsilankyti.

Kviečiame apsilankyti.

 
 
Informacija atnaujinta 2016 m. birželio 30 d. 11:28