Naujienos

Prie aplinkos puoselėjimo prisideda ir nuteistieji

2021-06-23

Birželio 19 dieną Vilniaus pataisos namų pusiaukelės namų nuteistieji kartu su Pilaitės mikrorajono bendruomene dalyvavo VŠĮ „Kultūros paveldo pajėgų“ organizuotoje talkoje, skirtoje paminėti Europos archeologijos dienas Lietuvoje. Talka vyko ant Pilaitės piliavietės Vilniaus mieste.

Prieš pradedant darbuotis susirinkusiems, užkopusiems ant Pilaitės piliavietės, archeologas Zenonas Baubonis trumpai papasakojo Pilaitės piliavietės istoriją, taip pat informavo, kad artimiausiu metu čia bus atnaujinti archeologiniai tyrinėjimai. Talkininkams stovint daug ką menančių medžių paunksmėje ir žvelgiant į iš po samanų vos matomus mūro fragmentus buvo įdomu sužinoti, kad XVI a. pradžioje čia buvo pastatyta mūrinė gynybinė-reprezentacinė pilis (tokių pilių Lietuvos teritorijoje tebuvę kelios), kuri 1655 m. rugpjūtį per Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės karą su Maskva, Vilniaus puolimo metu, buvo sugriauta ir jau nebeatstatyta.

Išklausę istorijų apie piliavietę talkininkai, taip pat ir pusiaukelės namų nuteistieji, pritardami šūkiui „Vardan tos Lietuvos“ ir kaitinant virš trisdešimt laipsnių karščiui tvarkė piliakalnį. Organizatoriai tokią karštą dieną pasirūpino ne tik darbinėmis pirštinėmis, šiukšlių surinkimo maišais, bet ir geriamuoju vandeniu, tai pat pavaišino šakočiu. Visi plušėjo iš peties. Pasibaigus talkai organizatoriai visiems padėkojo už pagalbą, o piliakalnis, pajutęs žmogaus ranką, tą dieną dar labiau sužaliavo.

 
 
Informacija atnaujinta 2021 m. birželio 23 d. 14:01