Naujienos

Pravieniškėse – naujos veiklos į laisvę ketinantiems išeiti nuteistiesiems

2023-02-01

Siekiant padėti nuteistiesiems ruoštis gyvenimui laisvėje, Lietuvos probacijos tarnyba pradeda naujo tipo veiklas Lietuvos kalėjimų tarnybos Pravieniškių 1-ajame ir Vilniaus kalėjime. Iniciatyva įgyvendindama pagal 2012-2021 metų Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinio mechanizmo programos „Teisingumas ir vidaus reikalai“ projektą „Lietuvos bausmių vykdymo sistemos kokybės gerinimas“.

 

Į Pravieniškes susirinkę Lietuvos probacijos tarnybos ir Lietuvos kalėjimų tarnybos direktoriai, darbuotojai, dalyvaujantys projekte ir Pravieniškių kalėjimų vadovai aptarė bendradarbiavimo klausimus, analizavo galimas problemines sritis, įgyvendinant naujas probacijos veiklas kalėjimuose, bei darbo organizavimo aspektus, darbuotojams formuojant naujas praktikas įkalinimo įstaigose.

 

Pravieniškių 1 – ajame kalėjime probacijos pareigūnams padės neseniai prie komandos prisijungę keturi elektroninio stebėjimo specialistai, kurie nuteistuosius rengs išėjimui į laisvę su intensyvia priežiūra. Mediatorė padės nuteistuosius šviesti poteisminės mediacijos klausimais, o vėliau teiks ir mediacijos paslaugas. Dar penki socialiniai darbuotojai padės įgyvendinti svarbiausią probacijos tarnybos misiją šiame projekte – pradėti dirbti su būsimaisiais klientais dar jiems esant įkalinimo įstaigoje ir tęsti sėkmingą integraciją į visuomenę atsidūrus probacijos priežiūroje.

 

Tarnybų susitikimas buvo itin produktyvus – numatyta darbų pradžia kalėjimuose, pasikeista informacija apie nuteistųjų grupes, su kuriomis dirbs probacijos specialistai, aptarti darbo principai.

 
 
Informacija atnaujinta 2023 m. vasario 1 d. 22:40