Naujienos

Kalėjimų departamente - pasitarimas su teisėjais ir prokuratūros atstovais

2021-06-18

Kalėjimų departamente prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos 2021 m. birželio 17 d. vyko Kalėjimų departamento vadovų ir darbuotojų pasitarimas su pataisos įstaigų atstovais, atsakingais už nuteistųjų ir suimtųjų įskaitą, o vėliau į pasitarimą atvyko Generalinės prokuratūros atstovai - G. Ivanauskas ir A. Meška,  Nacionalinės teismų administracijos atstovė Jolanta Valančiutė. Nuotoliniu būdu prisijungė  Lietuvos aukščiausiojo teismo teisėjas Artūras Ridikas, Kauno apygardos teismo teisėjas Darius Kantaravičius, Šiaulių apygardos teismo teisėjo Laisvydo Zederštremo patarėja.  

Buvo aptarti klausimai apie bausmių terminų skaičiavimo problemas, nuosprendžių ir nutarčių vykdymą, bausmių bendrinimus ir kitas teismų sprendimų vykdymo metu kylančias praktines problemas, su kuriomis dažnai susiduria laisvės atėmimo vietų įstaigų darbuotojai, atsakingi už nuteistųjų ir suimtųjų įskaitą.

Toks pasitarimas su teismų ir prokuratūros atstovais organizuojamas ne pirmą kartą, nes pataisos įstaigų darbuotojai neretai susiduria su neaiškiomis ar dviprasmiškomis situacijomis, kurioms spręsti reikalingas tarpinstitucinis bendradarbiavimas.

Pasitarime buvo nagrinėjamos konkrečios situacijos, priimami sprendimai atsakant į praktinius Kalėjimų departamento pateiktus klausimus, pavyzdžiui, nuo kada vykdyti ir skaičiuoti bausmę vykdant suėmimą, kai įstaigoje vykdymui gaunamas įsiteisėjęs teismo sprendimas kitoje byloje, ir panašius klausimus.

 
 
Informacija atnaujinta 2021 m. birželio 18 d. 08:36
 

Alternatyvi bausmė

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?