Naujienos

Artėjant Visų Šventųjų dienai nuteistieji tvarkė Butrimonių miestelio kapines

2022-10-24

Artėjant Visų Šventųjų dienai keturi Alytaus pataisos namų nuteistieji, kuriems suteikta teisė išvykti be sargybos arba palydos už įstaigos ribų, pasinaudojo galimybe ir tapo savanoriais Alytaus rajono Butrimonių seniūnijoje, kur vykdė viešųjų erdvių tvarkymo darbus. Nuteistieji savanoriškai tvarkė apleistus ir neprižiūrimus kapus, grėbė medžių lapus, rinko šiukšles, tvarkė praėjimų takelius, ir taip prisidėjo prie kapinių teritorijos gražinimo.

 

„Džiaugiamės galėdami prisidėti ir padėti kitiems, nes mes iš tiesų gelbstime ir save“, – sakė savanoriavę vyrai.

 

Savanorystė reikalinga ir naudinga ne tik kitiems, bet ir pačiam savanoriui. Jis įgauna daug asmeninės, darbo patirties, pagilina socialinius įgūdžius, pažįsta žmones, suteikia savo gyvenimui daugiau prasmės, lengviau integruojasi į visuomenę. Nuteistųjų darbą gerai įvertino ir Butrimonių seniūnas.

 

Alytaus pataisos namai yra pasirašę bendradarbiavimo sutartį su Alytaus rajono savivaldybe. Joje numatyta, kad Alytaus pataisos namų nuteistieji, atliekantys bausmę atvirojoje kolonijoje, kartu su nuteistaisiais, kuriems suteikta teisė išvykti be sargybos arba palydos už įstaigos ribų, prisideda prie visuomenei naudingos veiklos. Sutartimi siekiama įtraukti nuteistuosius į visuomeninę veiklą, gerinti jų laisvalaikio užimtumą ir formuoti darbinius įgūdžius.

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. spalio 24 d. 16:29