Naujienos

Nuteistieji šv. Velykas sutiko ramiai, pagerbdami tradicijas

2020-04-17

Šių metų šventės Lietuvai ir visam pasauliui buvo kitokios, nuteistiesiems – taip pat. Viltingą šv. Velykų laukimo nuotaiką Pravieniškių pataisos namų Antrojo sektoriaus nuteistieji perkėlė į kūrybą: gamino įvarius rankdarbius, karpinius, atvirukus, kuriais vėliau sveikins savo artimuosius. Atsižvelgiant į esamą situaciją, buvo dirbama nedidelėse grupėse arba individualiai. Ypač daug susikaupimo ir kantrybės pareikalavo „origami“ menas, kurio metu buvo išlankstyti įvairaus dydžio ir stiliaus kiaušiniai, krepšeliai ir kitos su artėjančia pavasario švente susijusios dekoracijos. Įprasminant šv. Velykas, mažose grupelėse buvo pasakojama apie šventės atsiradimo istoriją bei simbolių reikšmes. Didelis dėmesys buvo skiriamas pagrindiniam simboliui – velykiniam margučiui. Vyko praktiniai mokymai apie kiaušinių dažymą naudojant įvairias technologijas. Nuteistieji sužinojo kaip pasigaminti natūralius augalinius dažus, kurie yra nekenksmingi aplinkai ir žmogui. Užsiėmimo metu vyko diskusija, kurioje noriai įsitraukę nuteistieji pasakojo ką jiems reiškia šv. Velykų diena, dalinosi šeimos tradicijomis. Toks švenčių įprasminimas nuteistuosius nukelia arčiau namų, skatina keistis. Kūrybinė veikla padeda atsipalaiduoti, atrasti ir stiprinti meninius gebėjimus.  Daugeliui nuteistųjų Kristaus prisikėlimo šventė yra svarbi, skatina atgimti naujai, atrasti naujų vilčių ir norų pasikeisti bei tapti geresniais.

 

Pravieniškių pataisos namų – atvirosios kolonijos Pirmojo sektoriaus nuteistieji  uoliai ruošėsi švenčių sutikimui, dalyvavo įvairiuose konkursuose ar individualiai kurdami širdžiai mielus darbus, piešdami piešinius.

Laukdami šv. Velykų, kartu su parskrendančiais paukščiais, nuteistieji dalyvavo „40 paukščių“ piešinių konkurse“, simbolizuojantį pavasario sugrįžimą bei gamtos atbudimą, išradingai kūrė gražiausią velykinę verbą, uoliai mažose grupelėse, o neretas ir individualiai, iš spalvoto popieriaus lankstė gulbes, velykinius kiaušinius, zuikius pagal japonišką, lankstymo meno techniką „Origami“. „Origami“ ypač didelio kruopštumo, susitelkimo ir kantrybės reikalaujanti meno šaka, tačiau toks susitelkimas į procesą veikia ypač atpalaiduojančiai, harmonizuojančiai, skatina vaizduotę, kūrybingumą, ugdo meninį skonį.

Nedidelė nuteistųjų grupelė  peržiūrėjo  animacinį filmą apie Kristaus kančią, dvasinį jo kelią, prisikėlimą. Po filmo visi diskutavo apie tikėjimo svarbą. Kai kurie nuteistieji vakarais skaito Bibliją ir savarankiškai gilinasi į tikėjimo paslaptis. Nuteistieji taip pat dalyvavo ir „Gražiausiai sutvarkytos patalpos konkurse“, spalvino, klijavo, piešė, kūrė „Gražiausią velykinį atviruką“ bei „Gražiausią velykinį kiaušinį“. Konkursų nugalėtojai buvo apdovanoti diplomais bei saldžiais prizais.

Įsitraukimas į kūrybinį procesą padėjo nuteistiesiems nors kažkiek prisiliesti prie savo įprastinio švenčių laukimo laisvėje, patirti daug džiugių bei gražių akimirkų draugiškoje bendrystėje.

 

Pasitinkant išskirtines šv. Velykas, Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos Trečiojo sektoriaus nuteistieji dalyvavo pozityvas užimtumo priemonėse, turėjo galimybę parodyti savo išradingumą, kūrybiškumą. Yra sakoma: jei labai tiki savo svajone, ji būtinai išsipildys... Jau nuo balandžio pradžios vyrai buvo pakviesti savo svajones išreikšti kūrybiniuose darbuose. Buvo organizuojami užsiėmimai mažose grupelėse, kurių metu nuteistieji tapė, piešė piešinius, dažė ir dekoravo kiaušinius. Dirbinius kūrė iš įvairių medžiagų: popieriaus, kartono ir audinių gamino velykinius margučius, zuikučius, paukštelius. Užsiėmimų metu nuteistieji prisiminė ir papasakojo šeimos tradicijas, buvo aptarti pozityvaus švenčių minėjimo būdai. Su užsidegimu nuteistieji įsitraukė ir į darbus, ir parodė daug išmonės kurdami velykinius dirbinius.

Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos Trečiojo sektoriaus Resocializacijos skyriaus specialistai stengiasi parodyti nuteistiesiems, kaip galima praskaidrinti gyvenimą būnant toli nuo šeimos ir artimųjų, kad niūrias mintis nugalėtų šviesios mintys.

Kūrybinė veikla nuteistiesiems padeda realizuoti save, sudarytos sąlygos pozityviai nuteistųjų veiklai, orientuotai į humaniškąsias vertybes, kuriomis gyvena didžioji visuomenės dalis, kad nuteistieji atlikę bausmę gebėtų integruotis į šalies socialinį gyvenimą.

 

 

 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. balandžio 17 d. 08:59
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

 

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos