Naujienos

Nuteistieji galės klausytis garsinių knygų tekstų

2021-07-02

Laisvės atėmimo vietų ligoninėje atsiduriantys nuteistieji įstaigos bibliotekoje galės ne tik pasirinkti ir skaityti knygas, bet turės galimybę ir klausytis garsinių knygų tekstų.

Nuo 2021 m. gegužės mėnesio pradėjusi bendradarbiauti su Lietuvos aklųjų biblioteka Laisvės atėmimo vietų ligoninės nuteistųjų biblioteka savo paslaugas padarė plačiau prieinamas ir nuo šiol knygas galima ne tik skaityti, bet ir klausytis.

Bibliotekos durys atviros skaitymo sutrikimų turintiems asmenims – regos ar kitą negalią, dėl kurios yra apribota galimybė skaityti spausdintus leidinius, turintiems asmenims, taip pat asmenims, kuriems dėl itin garbaus amžiaus nustatytas visiškas nesavarankiškumo lygis, dėl ko jie negali ilgai išlaikyti dėmesio ir suprasti įprasto teksto.

Lietuvos aklųjų biblioteka įsipareigojo teikti garsines knygas ir kitus garsinius leidinius, dalyvauti organizuojamuose garsiniuose skaitymuose ir renginiuose. Įstaigai oficialiai tapus bibliotekos vartotojais, Ligoninėje esantiems nuteistiesiems atsirado galimybė naudotis ELVIS – Elektroninių Leidinių Valdymo Informacinė Sistema, kitaip tariant tapti virtualios bibliotekos nariais, kuri skirta visiems, negalintiems skaityti įprasto spausdinto teksto.

ELVIS fonduose saugoma: tūkstančiai pavadinimų populiarių įgarsintų knygų; įgarsinti žurnalai; filmai ir spektakliai su garsiniu vaizdavimu; skaitmeninės knygos (PDF, DAISY formatais); skaitmeniniai Brailio leidiniai; garso spektakliai ir tinklalaidės.

 
 
Informacija atnaujinta 2021 m. liepos 5 d. 07:53
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?