Naujienos

Laisvalaikis išnaudojamas nuteistųjų savišvietai

2020-04-02

Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos Trečiojo sektoriaus Resocializacijos skyriaus darbuotojai, atsižvelgdami į susiklosčiusią situaciją dėl įvesto karantino,  suteikė galimybę nuteistiesiems užsiimti savišvieta. Visiems nuteistiesiems ir suimtiesiems asmenims, norintiems pasitikrinti lietuvių kalbos žinias,  buvo sukurti ir išdalinti lietuvių kalbos testai. Šiuose testuose sukurtos įvairios užduotys, kuriose reikėjo įrašyti praleistas raides ar žodžius, kablelius ar tiesiog parinkti tinkamus vartoti žodžius.

Įstaigos darbuotojai, ištaisę užduotis, grąžino autoriams jų darbus. Testų rezultatai parodė, kad viena iš sudėtingiausių užduočių - surašyti veiksmažodžių būsimojo laiko trečio asmens liepiamąsias ir antro asmens tariamąsias nuosakas. Šie testai labiausiai sudomino įstaigoje esančius suimtuosius asmenis.

Resocializacijos skyriaus darbuotojai teigė, kad siekė ne nustatyti raštingiausią asmenį, o sudominti įkalinimo įstaigoje esančius asmenis kitokia veikla, leisti jiems pasitikrinti gimtosios kalbos žinias ir laisvalaikį skirti savišvietai.

Įstaigos darbuotojai, šiuo išskirtinio susitelkimo reikalaujančiu laikotarpiu ir toliau ieško galimybių organizuoti bausmę atliekančių asmenų nestandartinį laisvalaikį.

 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. balandžio 2 d. 16:58
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

 

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos